Domowy obiad od Babci Krysi prosto do domu. Dla seniorów 50 proc. taniej!

Stowarzyszeniu AS w sposób szczególny jest wyczulone na potrzeby seniorów i kierowane do organizacji sygnały. Wśród nich jednym z najczęściej powtarzających się był dotyczący możliwości dowozu obiadów do domu. Szczególnie ważny teraz w czasie pandemii. Wprowadzenie tej usługi jest szczególnie istotne dla osób mających problemy z poruszaniem się, z niepełnosprawnościami.

– Chcieliśmy, aby bez względu na swoją sytuację osobistą, zdrowotną osoby te mogły korzystać z obiadów za połowę regularnej ceny. Obecnie to kwota 8 zł. A obecna sytuacja pandemiczna dokłada jeszcze jeden ważny element – bezpieczeństwo seniorów. Bez wychodzenia z domu, bez potrzeby narażania swojego zdrowia mają zapewniony codziennie, w tej samej godzinie dowóz obiadu do domu – czytamy w informacji przekazanej przez organizację.

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS od początku swojej działalności przykłada ogromną wagę do tego, by członkowie mogli korzystać z najlepszej, spersonalizowanej oferty. Ta również, a może przede wszystkim, dotyczy posiłków przygotowywanych przez restauracje Gary Babci Krysi. Tu założenie jest takie, aby jedzenie było smaczne, domowe, przygotowywane ze świeżych produktów. I co równie ważne w przypadku seniorów dostępne na kieszeń osób starszych w każdym czasie.

– Ta zasada, a właściwie maksyma naszej działalności, jest najważniejsza. Bo z myślą o seniorach tworzyliśmy nasze restauracje. Od początku chcieliśmy, by tu było miejsce spotkań chroniące i ratujące ich od samotności. I kolejna ważna kwestia, miało być i jest to miejsce, w którym mogą sobie spokojnie na zakup jedzenia pozwolić. Stąd decyzja zarządu, aby dla członków AS obiady były dostępne z 50 proc. rabatem – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Przyjęte zasady działalności organizacji stanowią zatem szeroko rozumiane wsparcie rzeczowe, finansowe i psychologiczne. Jest ono na bieżąco modyfikowane, rozszerzane, dostosowywane do oczekiwań, potrzeb seniorów i panującej sytuacji. Jak chociażby obecnej koronawirusowej rzeczywistości. – Ta jak wszyscy wiemy tworzy nowe realia. Ale dla nas wciąż najważniejsze jest to, aby seniorzy mogli jeść obiady z 50 proc. rabatem. Nasza praca jest zatem bardzo mocno skoncentrowana na tym, by zakres wsparcia był na tyle duży, aby każdy potrzebujący ten obiad miał. Jak wiemy nie każdy z seniorów może dotrzeć do restauracji. Wynika to z potrzeby izolacji osób, które są w grupie największego ryzyka. I w odpowiedzi na to wprowadziliśmy dla seniorów dowóz obiadów. Aby bez ryzyka, bez potrzeby przebywania w dużej grupie osób mieli zapewniony ciepły posiłek – mówi Rafał Chmielewski.

Aby skorzystać z usługi „Obiad na dowóz” senior musi mieć opłaconą składkę członkowską (10 zł/na miesiąc, opłacana w recepcji Stowarzyszenia AS). Usługa ta realizowana jest od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 11.00 do 13.00 z wyłączeniem dni kiedy Restauracja Gary Babci Krysi jest nieczynna. Obiad dowożony jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia usługi „Obiad na dowóz”, z częstotliwością określoną przez seniora lub pełnomocnika w formularzu zamówienia usługi. Usługa może być zrealizowana dla seniora w danym dniu raz dziennie.

Zgłoszenia na usługę przyjmowane są w sekretariacie Stowarzyszenia w Płocku pod numerem telefonu: 792 187 228 i w Mławie pod numerem telefonu: 791 187 238.