Weekendowe sukcesy. Dominacja Petry przed ratuszem [GALERIA], remontada Delty Słupno na stadionie miejskim

Piłkarze ręczni plażowi z Płocka wygrali kolejny z cyklu turniejów eliminacyjnych mistrzostw Polski, futboliści Delty wyszarpali awans do V ligi. W sparingowym meczu przegrali piłkarze nożni Wisły.

Na Starym Rynku i na boisku na Podolszycach wystąpiło łącznie 26 ekip plażowego szczypiorniaka, w tym 14 męskich. Przez dwudniowe zawody płocczanie przeszli jak burza. Wygrywali jak nakręceni – najpierw w fazie grupowej, a następnie pucharowej – nie tracąc ani jednego seta:

  • Petra – Anilana Łódź 2:0
  • Petra – Szczypiorniak Gniezno 2:0
  • Petra SAS I Gdańsk 2:0
  • Petra – Mazur Sołdański Sierpc 2:0
  • Petra – Szczypiorniak Gniezno 2:0 (półfinał)

Pierwszego seta, i to w samej jego końcówce, nasi szczypiorniści przegrali dopiero w finale. Ekipa Damy Radę Inowrocław “wyciągnęła” rezultat meczu na 1:1 i o wszystkim miały zdecydować widowiskowe shoot-outy. W nich szczypiorniści Petry nie dali już rywalom szans, wygrywając rok po roku trzeci płocki turniej z rzędu.

Dzięki tej wygranej do finału mistrzostw Polski płocczanie przystąpią z pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej (do tej pory najlepsi byli także na turniejach eliminacyjnych w Inowrocławiu i Gdańsku). Decydujący o medalach MP turniej zostanie rozegrany 27 i 28 lipca w Kołobrzegu.

Dodajmy, że w piątek na Starym Rynku odbyły się również igrzyska  młodzieżowe w piłce ręcznej plażowej. Wygrali je młodzi zawodnicy Petry, nasz region reprezentowały jeszcze dwa zespoły sierpeckiego Mazura.

Całą galerię zdjęć znajdziecie pod tekstem

Gospodarzem turnieju było miasto Płock, partnerem Samorząd Województwa Mazowieckiego, sponsorami Industrie Service Płock, Modular i FOL Mech. Natomiast organizatorami: Fundacja Modern Sport, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz BHT Petra Płock.

Delta jak… Barcelona

Równie emocjonująca była w Płocku sportowa sobota. A to dzięki piłkarzom Delty Słupno, którzy na gościnnym stadionie miejskim walczyli o awans do V ligi. W rozgrywkach płockiej ligi okręgpwej zajęli drugie miejsce – wyprzedził ich tylko Kasztelan Sierpc – i teraz w barażu musieli się zmierzyć z drugą drużyną grupy siedleckiej. Niestety, pierwszy mecz, w środę,  zakończył się wyraźnym zwycięstwem Wektry Zbuczyn. Delta przegrała na wyjeździe aż 1:4, ale…

Drużyna ze Słupna wcale nie miała zamiaru się poddać. Czytamy w mediach społecznościowych klubu: “Dopóki walczysz – jesteś zwycięzcą!”.

Na obiekt przy Kochanowskiego przyszło całkem sporo osób, byli kibice ze Słupna, z Płocka, przyjechała też kilkunastoosobowa grupa ze Zbuczyna.

Kiedy najbardziej znany fan Delty i mieszkaniec Słupna Szymon Marciniak gwizdał na Euro 2024 na rozpoczęcie meczu Włochy – Szwajcaria, ekipa spod Płocka miała już 45 minut w nogach i jednego gola na koncie. Wciąż daleko do odrobienia strat ze Zbuczyna. Lejący się z nieba żar wcale jej  jednak nie uśpił. 2:0… 3:0… 4:0… kolejne bramki ławka rezerwowych i kibice przyjmowali w stanie euforii.

– Remontada! – wykrzyczał ktoś głośno.

Informacyjnie: tego sformułowania używa się, gdy wszystko wskazuje na to, że odrobienie strat w rewanżu jest niemożliwe, a jednak dzieje się inaczej. Ludziom związanym ze sportem kojarzy się najbardziej z wydarzeniem z marca 2017 r. Barcelona wygrała wtedy 6:1 z Paris Saint-Germain i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, choć wcześniej, w pierwszym meczu, przegrała na wyjeździe 0:4.

W rozgrywkach V ligi Delta zmierzy się w nadchodzącym sezonie m.in. z rezerwami Polonii Warszawa, Narwią Ostrołęka, Mazurem Gostynin.

Pierwszy sparing i pierwsza przegrana Wisły

Piłkarze nożni Wisły przymierzają się do rozgrywek I ligi. Podczas obozu przygotowawczego pod Sochocinem przegrali z Polonią Warszawa 1:3 (1:0). Bramkę dla nafciarzy zdobył Mateusz Lewandowski.

***

Oto zapowiedziana galeria zdjęć z turnieju piłki ręcznej plażowej. Jej autorem jest Tomasz Niesłuchowski