Do 2014 w Płocku powstaną żłobek i cztery nowe przedszkola

Jeszcze w kwietniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę nowoczesnego przedszkola przy ul. Kazimierza Wielkiego.
Trwają intensywne prace budowlane na terenie żłobka przy ul. Kleeberga, gdzie stan obiektu jest już bardzo zaawansowany. Żłobek ma być gotowy jeszcze w tym roku, natomiast przedszkole w sierpniu 2014 r. W pięciu nowych obiektach powstanie w sumie około 840 miejsc w dla przedszkolaków i ponad 80 miejsc dla dzieci w żłobku.

Nowy żłobek miejski ma być gotowy w ostatnim kwartale 2013 roku. Powstaje on przy ul. Kleeberga na Podolszycach Północ. Będzie to trzyoddziałowa placówka dla 84 dzieci. Wykonawcą żłobka jest firma Edbud z Płocka.

Wszystkie oddziały żłobka będą wyposażone w oddzielną szatnię, salę zabaw, sypialnię dla dzieci oraz zespół sanitarny i pomieszczenia porządkowe. W budynku zaprojektowano również gabinet dla pielęgniarki, pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem, pomieszczenia socjalne oraz szatnię dla pracowników, nowoczesny blok żywieniowy z zapleczem sanitarno-higienicznym, socjalnym, magazynami, pralnię z suszarnią. Na terenie żłobka powstaną dwa place zabaw dla dzieci.

W budowanym obiekcie swą siedzibę znajdzie także Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, obecnie mieszczący się w budynku przy ulicy Prezydenta Mościckiego.

Nowe przedszkole na osiedlu Skarpa ma być placówką z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi dla około 240 dzieci. W ramach oddziałów integracyjnych planowane jest utworzenie punktu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

W przedszkolu przy ul. Kazimierza Wielkiego będzie łącznie dwanaście oddziałów, w tym sześć integracyjnych i dwa specjalne. Oprócz sal dydaktycznych, sali gimnastycznej, szatni, pomieszczeń administracyjnych i socjalnych, bloku żywieniowego będą także specjalistyczne sale do zajęć rehabilitacyjnych, gabinety terapii, pracownia do diagnozy i terapii metodą Tomatisa (dla dzieci z dysfunkcjami słuchu) oraz pracownia do diagnozy i terapii metodą IAS Johansena (do indywidualnej stymulacji słuchu), sala do zajęć doświadczania świata. Przy placówce zlokalizowany będzie nowoczesny plac zabaw, przystosowany do korzystania przez dzieci niepełnosprawne.

Projekt przedszkola przy ul. Kazimierza Wielkiego opracowała pracownia Format z Jeleniej Góry. 

Przypominamy, że nowe przedszkola powstaną także na Międzytorzu przy ul. Piaska, w centrum miasta przy ul. Kochanowskiego oraz w Imielnicy przy ul. Harcerskiej. Dokumentacje techniczne wraz z pozwoleniami na budowę mają być wkrótce gotowe.
Wszystkie przedsięwzięcia w imieniu Gminy-Miasta Płock realizuje spółka Inwestycje Miejskie.