Diecezjalne ŚDM odbędą się w Płońsku. Zaproszono uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów

Msza św. z przewodniczeniem biskupa seniora Piotra Libery, modlitwa przy relikwiach bł. Karola Acutisa, koncert ewangelizacyjny ks. Jakuba Bartczaka i spotkanie młodzieży, która wybiera się w 2023 roku do Lizbony. Te wydarzenia znalazły się w programie 37. edycji Światowego Dnia Młodzieży, które odbędą się w Płońsku, w diecezji płockiej.

37. edycja Światowego Dnia Młodzieży z udziałem młodzieży z diecezji płockiej, odbędzie się 19 listopada na terenie parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14:00 uroczystym wniesieniem relikwii bł. Karola Acutisa (1991-2006), który wykorzystywał Internet do promocji treści religijnych. Potem zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu.

Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Libery, biskupa seniora, rozpocznie się o godz. 15:00. Po Mszy św. zaplanowano poczęstunek. O godz. 16:30 w sali teatralnej na terenie parafii wygłoszona zostanie konferencja o bł. Karolu Acutisie. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert ewangelizacyjny ks. Jakuba Bartczaka, nazywanego „raperem w sutannie”. O godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z młodzieżą wyjeżdżającą na ŚDM do Lizbony.

Do udziału w diecezjalnym ŚDM w Płońsku zaproszono uczniów ósmych klas szkół podstawowych, uczniów szkół średnich i studentów.

Jednocześnie w diecezji Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” organizuje spotkania formacyjne dla chętnych do udziału w ŚDM w Lizbonie w dniach 26 lipca – 6 sierpnia 2023 roku z udziałem papieża Franciszka. Spotkania te odbywają się w sześciu regionach: płockim, ciechanowskim, mławskim, płońskim, pułtuskim i rypińskim.

Fot. Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku (Facebook).