Kolorowe pisanki królują na Starym Rynku. Nie sposób ich nie zauważyć [FOTO]

W tym przypadku można już śmiało użyć słowa – tradycja. Bowiem od kilku lat tuż przed świętami Wielkiej Nocy pojawiają się na Starym Rynku. Są ogromne, kolorowe, z różnymi motywami. Nie można ich po prostu nie zauważyć…

Mowa oczywiście o płockich jajach Wielkanocnych, które od kilku dni już przyciągają mieszkańców miasta, i nie tylko, na starówkę. A w świąteczne dni będą wręcz oblegane – będzie to czas spacerów i odpoczynku. Praktycznie każdy, kto znajduje się w  pobliżu gigantycznych pisanek natychmiast wyjmuje telefon komórkowy lub aparat fotograficzny i robi zdjęcia. W okresie świąt stanowią wesołą i ciekawą atrakcję.

Tegoroczne pisanki ozdabiają bajkowe postacie, wesoło fruwające motyle czy kwitnące kwiaty. Nie zabrakło także wzorów bardzo abstrakcyjnych i motywu filmowego. Trzeba przyznać, że twórcy wykazali się niezwykłą kreatywnością przy ich tworzeniu. A jest to młodzież z Gimnazjum i Liceum Plastycznego w Płocku. Przed płockim ratuszem stanęło 15 jaj – każde inne, każde ciekawe. Polecamy zatem świąteczny spacer wprost na Stary Rynek w Płocku. Jest co podziwiać.

Fot. Lena Rowicka

 

 

 

 
Płockie ścieżki rowerowe wśród 30 topowych inwestycji w Polsce. Kto jeszcze na liście?

“Płockie rozwiązania komunikacyjne ułatwiające ruch rowerowy i pieszy zostały nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018” – czytamy w serwisie portalsamorządowy.pl.

To już siódma edycja konkursu Top Inwestycje Komunalne, którą organizuje portalsamorządowy.pl i Grupa PTWP. W wyborze laureatów konkursu organizatorów wspierają profesjonaliści z takich dziedzin jak: administracja, samorząd i biznes. Przewodniczącym 15 osobowego składu komisji jest Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Płockie ścieżki rowerowe znalazły się na liście 30 nominowanych inwestycji z całej Polski. Nasze miasto znalazło się wśród przedsięwzięć realizowanych w takich miastach jak Wrocław, Opole, Katowice, Malbork czy Gdańsk. – Celem konkursu jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. W tej edycji interesują nas jednak nie tylko klasyczne inwestycje, ale także proekologiczne projekty antysmogowe oraz te, które rozwijają ideę smart cities – napisał na swojej stronie organizator.

Wybór trzydziestu inwestycji to pierwszy etap konkursu. Podczas drugiego etapu swoich faworytów wskażą członkowie Rady Konsultacyjnej konkursu. Każdy z 15 członków wytypuje 5 inwestycji, po podliczeniu głosów wszystkich członków Rady okaże się, która inwestycja zebrała najwięcej wskazań. Laureaci konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018 zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który odbędzie się w połowie maja.

Na płocką inwestycję możecie zagłosować w tym miejscu.

Fot. mazovia.pl oraz UMP.

 
Spalili kukłę, inwestują w bezpieczeństwo i co jeszcze? Dzieje się w Słupnie [FOTO]

W duchu tradycji dzieci z przedszkola i szkoły w Słupnie pożegnały zimę, a przywitały najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Z mostu do rzeki wrzucono palącą się marzannę. Widok palącej się kukły, która symbolizuje zimę był imponujący. Wśród dzieci wzbudziło to radosne okrzyki.

Tym sposobem zima odpłynęła w siną dal, a wiosna na dobre zagościła w całej gminie i… Polsce. Po zatopieniu marzanny był czas na inne atrakcje. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Słupnie spędzili ten dzień w duchu sportowej rywalizacji. Pierwszy dzień wiosny w gminie upłynął pod znakiem dobrej zabawy i mnóstwa uśmiechu.

Bezcenne inwestycje

Dzięki staraniom wójta gminy Marcina Zawadki na wniosek radnych Małgorzaty Sawickiej i Pawła Baranowskiego, którzy od dawna dostrzegali potrzebę poprawy bezpieczeństwa przy drodze krajowej DK-62, w drugim kwartale tego roku doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy ul. Dębowej. – Obok sygnalizacji świetlnej, pojawią się tutaj również znaki aktywne z pulsatorem – mówi wójt gminy. Taką decyzję – po sygnałach z urzędu gminy w Słupnie, analizie wypadków oraz wizji w terenie – podjęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie. To już kolejna, ważna inwestycja związana z bezpieczeństwem mieszkańców gminy. Na początku roku, przy przejściu przez jezdnię tuż przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i żłobku w Słupnie zostały zamontowane wyspy dla pieszych oraz wydzielony bezpieczny lewoskręt w ul. Kościelną.

To jednak nie wszystkie inwestycje, które podniosą bezpieczeństwo mieszkańców gminy i nie tylko. Na środowym spotkaniu (28 marca) ustalono, że na odcinku niebezpiecznej drogi powiatowej nr 2959W Wilczkowo-Bodzanów- Słupno pojawią się znaki ostrzegawcze, a także położona będzie specjalna warstwa wibracyjna na nawierzchni, która sprawia, że kierowcy zdejmują nogę z gazu. W tym miejscu częściej pojawiać się będą patrole policji. Te działania mają zwiększyć bezpieczeństwo ruchu pieszego i drogowego na terenie osiedla Krzelewo w Słupnie. Przypomnijmy. Tylko w lutym tego roku doszło na tej drodze w rzeczonym miejscu do trzech wypadków.

Wyniki głosowania już niebawem

W piątek, 30 marca, zakończyło się głosowanie w plebiscycie “Tygodnika Płockiego” na wydarzenie roku 2017 “Z Tumskiego Wzgórza”. Warto podkreślić, że w kategorii “W regionie” inwestycje w gminie Słupno utrzymują się zawsze w ścisłej czołówce. Marcin Zawadka miedzioryt z Tumskim Wzgórzem odebrał w 2016 roku za otwarcie żłobka w gminie w 2015 roku. Tym razem czytelnicy TP mogli głosować na  projekt Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupnie, czyli “Centrum Aktywizacji Seniora”. Czy Słupno wygra i kolejny miedzioryt przyjedzie do gminy? O tym dowiemy się za tydzień, 6 kwietnia, podczas uroczystej gali.

Dzięki logo poznacie je z daleka

Dwa pojazdy, które od niedawna służą mieszkańcom gminy Słupno, zostały oznakowane logo gminy. Ford transit  przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada 18 miejsc. Auto zostało przeznaczone na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy i będzie w dyspozycji tutejszego GOPS. Ford kosztował ok. 175 tys. zł, dofinansowanie z PFRON wyniosło 95 tys. 500 zł. Kolejnym samochodem oznakowanym logo gminy, które jeździ po gminnych ulicach i drogach jest siedmioletni fiat scudo. Auto zostało zakupione ze środków gminy, służy do przewozu żywności do placówek oświatowych na terenie gminy.

Lista jest bardzo długa! 

Po zimowej przerwie prace drogowe w gminie ruszyły pełną parą. Inwestycje prowadzone są w wielu miejscach. – Na ulicy Pocztowej prace zakończą się do 30 czerwca tego roku. Została jeszcze do położenia ścieżka rowerowa i chodnik oraz zatoczki autobusowe – tłumaczy Marcin Zawadka. – To jednak nie koniec, a właściwie początek. Przed nami II etap budowy ulicy Pocztowej, czyli do skrętu w ulicę Żurawią wraz z ulicami przyległymi – Orlą i Bocianią. W tym roku chcielibyśmy zrobić duży odcinek drogi od skrzyżowania w Liszynie do skrętu w ulicę Bocianią – opowiada o inwestycjach drogowych włodarz gminy. Oprócz tych remontów w gminie planuje się ich jeszcze kilka np. ulicy Piastowskiej w Borowiczkach Pińkach, czy koniec prace na trasie Mirosław – Stare Gulczewo. – Chcielibyśmy jeszcze w tym roku rozpocząć budowę ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Święcieniec z Miszewkiem Strzałkowskim, poprawiać nawierzchnię na ulicy Klonowej i ulicach przyległych. Przed nami kolejne przetargi na inwestycje drogowe – podkreśla Zawadka. Lista ulic i dróg, które zyskają nowy wygląd jest bardzo długa.

Więcej wiadomości i zdjęć z gminy możecie obejrzeć na Facebooku w Informacje ze Słupna oraz na oficjalnej stronie Urzędu Gminy.

Fot. Urząd Gminy Słupno oraz InfoPłockTV.

 

 
Jaka jest decyzja wojewody w sprawie ulicy Granicznej w Płocku?

Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego informuje, że “Wojewoda Mazowiecki 29 marca br., po rozpatrzeniu odwołań od decyzji Prezydenta Miasta Płocka z 10 lipca 2017 r., wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej polegającej na przebudowie ul. Granicznej w Płocku.

Decyzja ta obejmuje budowę drogi od istniejącego ronda po zachodniej stronie trasy ks. J. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Graniczną, ul. Granicznej od działki nr 423 do skrzyżowania z ulicą Wyszogrodzką oraz ul. Wodnej od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Górną w Płocku wraz z infrastrukturą. Pragniemy podkreślić, że decyzję tę Wojewoda w części uchylił i orzekł co do istoty sprawy, a pozostałą część przedstawionej przez Prezydenta Miasta Płocka decyzji w sprawie remontu ul. Granicznej utrzymał w mocy. Decyzja Wojewody z dniem jej wydania jest decyzją ostateczną, od której przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Fot. Mapy google.
Zatrzymani na gorącym uczynku. Kradli paliwo z cysterny [FOTO]

Dwaj mieszkańcy powiatu płockiego zostali zatrzymani w minioną środę przez płockich policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku – kradli paliwo z cysterny. Odpowiedzą za kradzież, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu, we współpracy z pracownikami Orlen Ochrony prowadzili ustalenia w sprawie kradzieży paliwa z cystern. W wyniku dokonanych ustaleń, policjanci na terenie jednej z płockich stacji paliw zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli paliwo z cysterny. Mężczyźni przed zatrzymaniem zdołali przelać z cysterny do swoich baniek ok. 30 litrów paliwa, jednak puste bańki, które były przygotowane w dwóch samochodach zaparkowanych w sąsiedztwie cysterny świadczyły o tym, że mieli oni zamiar ukraść znacznie więcej, bo około 150 litrów paliwa.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu płockiego w wieku 49 i 44 lat. Jeden z nich to kierowca cysterny, natomiast drugi to pracownik stacji paliw. Policjanci po zatrzymaniu udali się do miejsc zamieszkania tych mężczyzn, gdzie w wyniku przeprowadzonego przeszukania zabezpieczyli łącznie około 250 litrów paliwa.

Mężczyźni wczoraj zostali przesłuchani pod zarzutem kradzieży, jeden z zatrzymanych przyznał się w części do zarzutów, natomiast drugi nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Za kradzież w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Info i fot. KMP Płock.
Wzmożone kontrole policji na drogach Płocka i powiatu

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego od piątku 30 marca do poniedziałku, 2 kwietnia, będą przeprowadzić akcję “Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018”.

W przeddzień zbliżających się Świąt Wielkanocnych spodziewany jest zwiększony ruch osób i pojazdów związany z przemieszczaniem się w celach spotkań rodzinnych, rekreacyjnych, czy też bezpośredniego uczestnictwa w uroczystościach religijnych co może przyczyni się do wzrostu zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu stwarza zagrożenie bezpieczeństwa osób korzystających z dróg. Skala zagrożenia wypadkami drogowymi na obszarze garnizonu mazowieckiego, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym należy do największych w Polsce.

Do najczęstszych przyczyn powodujących tragedie na drogach należą przekraczanie dopuszczalnych prędkości i wykonywanie niedozwolonych manewrów. – Powyższe determinuje Policję i inne służby realizujące zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego do podjęcia zintensyfikowanych działań mających na celu zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa kierującym i pieszym – tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP Płock. 

Policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego będą prowadzili między innymi wzmożone kontrole prędkości i zintensyfikowane kontrole stanu trzeźwości. Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, zwłaszcza znajdujących się na przejściu dla pieszych. – Policjanci będą zdecydowanie reagować na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, a także na przestrzeganie przepisów kierujących motocyklami. Działania policjantów przede wszystkim ukierunkowane będą na daleko idącą  pomoc wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do celu i skutecznym eliminowaniu zachowań godzących w bezpieczeństwo na drogach – podkreśla Krzysztof Piasek. 
Oburzająca decyzja wojewody mazowieckiego. Stanowczy sprzeciw Sejmiku

Sejmik Województwa Mazowieckiego zajął stanowisko w sprawie zakazu wydanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki dotyczącego organizacji uroczystości Dnia Strażaka w Warszawie.

Sejmik Województwa Mazowieckiego wyraża stanowczy sprzeciw w związku z odmową wyrażenia zgody przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki na zorganizowanie w dniu 4 maja 2018 r. przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie uroczystych obchodów Dnia Strażaka.

Ochotnicze Straże Pożarne to najstarsze organizacje społeczne, które od wieków wprowadzają w życie przyświecające im idee. Z olbrzymim zaangażowaniem i profesjonalizmem działają na rzecz lokalnych wspólnot. Cieszą się nie tylko dużym zaufaniem społecznym, ale także ściśle współpracują z Państwową Strażą Pożarną.

Trudno przecenić zasługi strażaków ochotników na rzecz bezpieczeństwa Mazowszan. Tylko ubiegły rok przyniósł na Mazowszu 20 tys. samodzielnych interwencji OSP. Do tego dochodzą liczne akcje, w których strażacy ochotnicy ratują życie ludzkie wraz z zawodowymi strażakami PSP. Wbrew obiegowej opinii bazującej na nazwie tej organizacji OSP – to nie tylko zapobieganie pożarom i udział w akcjach ratowniczych podczas pożarów. To także wszelkie działania ratujące ludzi w wypadkach samochodowych i podczas klęsk żywiołowych. Wszyscy pamiętamy, z jak wielkim zaangażowaniem i poświęceniem strażacy ochotnicy zabezpieczali mienie i życie ludzkie podczas powodzi, jaka nawiedziła nasze województwo w 2010 r.

Mając świadomość ogromnego zaangażowania druhów i faktu, że swoją misję wypełniają społecznie, Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat wspiera ochotnicze straże pożarne, dotując zakup specjalistycznego sprzętu do ratownictwa. Pozwoliło to jednostkom z mazowieckich OSP m.in. na zakup kilkuset specjalistycznych wozów, kilkudziesięciu łodzi oraz kilkuset pomp.

Warto podkreślić także rolę OSP w upowszechnianiu działalności kulturalnej, oświatowej czy aktywizacji fizycznej. Wokół strażnic OSP toczy się życie lokalnej wspólnoty. Właśnie w ten sposób buduje się tożsamość lokalnych społeczności, tworzy nierozerwalne więzi między mieszkańcami. Dlatego doceniając tę rolę OSP, w poprzednich latach zdecydowaliśmy o przekazaniu funduszy na remont tych świetlic w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, a w tym roku przeznaczyliśmy na ten cel kolejne środki z budżetu województwa mazowieckiego.

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych to największa organizacja pozarządowa w kraju, a strażacy-ochotnicy cieszą się szacunkiem milionów Polaków. Międzynarodowy Dzień Strażaka – ustanowiony 4 maja – był obchodzony w latach wcześniejszych wspólnie przez Ochotniczą i Państwową Straż Pożarną, w tym także na Placu Piłsudskiego, co nie budziło wówczas żadnych wątpliwości. W bieżącym roku Mazowiecki Urząd Wojewódzki, poprzez decyzję odmowną odnośnie miejsca uroczystości, odbiera też Ochotniczym Strażom Pożarnym możliwość uczczenia w odpowiedniej oprawie (właściwej dla Placu Piłsudskiego) Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Dniu Strażaka zaplanowano wręczenie odznaczeń i uhonorowań dla OSP mających 100 lat i więcej.

Sejmik Województwa Mazowieckiego protestuje również przeciwko otwieraniu kolejnych pól konfliktów, w szczególności w tych obszarach, w których najważniejsza jest współpraca dla ogólnego dobra – społeczności regionalnych i lokalnych“.

Polecamy artykuł, który dotyczy całego problemu, jak i decyzji wojewody mazowieckiego – PiS już całkowicie zawłaszczył pl. Piłsudskiego w Warszawie? Wojewoda nie godzi się na obchody Święta Strażaka.

Fot. Archiwum prywatne Lena Rowicka.
Caritas zaprasza na VI Śniadanie Wielkanocne w Płocku

Tradycyjny żur staropolski oraz paczka na świąteczny stół zostaną przygotowane dla płocczan, którzy w Niedzielę Wielkanocną 1 kwietnia 2018 r. wezmą udział w VI Śniadaniu Wielkanocnym. Biskup płocki Piotr Libera zaprosił na nie osoby samotne, bezdomne i ubogie.

Ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej informuje, że VI Śniadanie Wielkanocne rozpocznie się po mszy św. rezurekcyjnej, która odbędzie się w katedrze, czyli około godz. 8.00. Mszy będzie przewodniczył ks. biskup senior Roman Marcinkowski, który wygłosi również homilię. 

Osoby ubogie, bezdomne i samotne, które nie mogą zasiąść do wielkanocnego stołu z bliskimi, zaproszone są na dziedziniec Caritas Diecezji Płockiej przy ulicy Sienkiewicza 34 w Płocku. Tam zostaną poczęstowane żurem staropolskim z jajkiem i kiełbasą. Poza tym otrzymają do domu świąteczną paczkę. Znajdzie się w niej chleb, wędlina, babka wielkanocna i słodycze.

Gorący posiłek zapewni Caritas Diecezji Płockiej – organizator przedsięwzięcia, którzy spodziewają się udziału około 250-300 osób.

Fot. Archiwum Caritas Diecezji Płockiej.
Zastrzyk finansowy dla płockiego szpitala. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Dziś radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali. W sumie ponad 15,7 mln zł zostanie przeznaczonych na zakup sprzętu i prace remontowe. Z tej puli ponad 1,2 mln zł otrzyma szpital wojewódzki w Płocku.

– Staramy się na bieżąco monitorować potrzeby naszych jednostek oraz szpitali i w miarę możliwości przekazywać im środki na potrzebne remonty czy zakup sprzętu. Ten rok jest wyjątkowy pod względem inwestycji na Mazowszu. Przeznaczymy na nie ponad 1 mld zł. Poza naszymi jednostkami kierujemy także wsparcie do mazowieckich gmin i powiatów – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

– Po raz kolejny udało nam się wygospodarować dodatkowe środki dla naszych szpitali. To bardzo ważne wsparcie, które tak naprawdę najbardziej służy naszym pacjentom – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Ponad 15,7 mln zł dodatkowych środków trafi do mazowieckich szpitali. Szpital wojewódzki w Płocku otrzyma przeszło 1,2 mln zł na kontynuację modernizacji oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z zakupem wyposażenia.

Z kolei Mazowiecki Szpital w Siedlcach dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 5,5 mln zł przeznaczy na zakup sprzętu i aparatury medycznej na potrzeby terapii natychmiastowej SOR (ponad 3,8 mln zł) oraz budowę systemu zasilania w energię elektryczną i ciepło technologiczne (ok. 1,7 mln zł). Kolejne środki trafią do szpitala kolejowego w Pruszkowie, który przeznaczy ponad 3,6 mln zł na modernizację oddziału chorób wewnętrznych orazponad 586 tys. zł na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla pracowni echokardiografii i spirometrii. Środki nie ominą także siedleckiego Meditransu. Placówka otrzyma 945 tys. zł na rozbudowę i nadbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania poddasza i piwnic budynku głównego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Fot. szpital.elblag.pl/ inwestycje.plock.pl
Maciej Gębala odchodzi, Igor Źabić zostaje! Zmiany w płockim klubie

Zarząd SPR Wisła Płock przyjął ofertę SC DHfK Leipzig i tym samym wyraził zgodę na transfer Macieja Gębali po zakończeniu bieżącego sezonu. Jednocześnie nowy kontrakt podpisał grający na tej samej pozycji Igor Źabić.

Jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że w przyszłym sezonie w barwach Orlen Wisły Płock na pozycji kołowego będziemy oglądać Renato Sulicia i Macieja Gębalę. Dzisiaj oficjalnie wiemy już, że reprezentant Polski opuści płocki klub.

– Maciek jakiś czas temu podjął decyzję o transferze do SC DHfK Leipzig, ale oczywiście kwestią do rozwiązania był obowiązujący go kontrakt z naszym klubem. Niemniej propozycja Niemców była dla nas satysfakcjonująca i pozwoliliśmy mu kontynuować karierę w Bundeslidze już od sezonu 2018/2019 – tłumaczy dyrektor sportowy Michał Zołoteńko. – W tej sytuacji naturalnym krokiem było zaproponowanie nowego kontraktu Igorowi Źabiciowi, który po Mistrzostwach Europy zaczął prezentować się bardzo obiecująco. Mocno pracuje w obronie, w wielu momentach pokazał charakter wojownika, można również liczyć na niego w ataku.  Dlatego, wbrew naszym pierwotnym zapowiedziom, rozważaliśmy od jakiegoś czasu zatrzymanie Igora na dłużej. Odejście Maćka przyśpieszyło jedynie decyzję o parafowaniu nowej umowy, która będzie obowiązywała przez kolejne dwa lata – dodaje.

– 1. Bundesliga to najlepsza liga na świecie. Myślę, że taką decyzję podjąłby chyba każdy młody i ambitny zawodnik w Polsce – komentuje swój transfer Maciej Gębala. Zawodnik podkreśla, że projekt realizowany w Lipsku wygląda na zaprogramowany na rozwój. Szatnia jest pełna zawodników głodnych rywalizacji z najlepszymi ekipami w lidze, a to jest środowisko, w którym dobrze się odnajduję. Decyzję pomógł mi też podjąć Michael Biegler. Mam do niego zaufanie, bo to on wprowadzał mnie do reprezentacji Polski, a w ciągu ostatnich tygodni mocno zabiegał o ten transfer.

– Ten transfer to zwieńczenie dwóch lat spędzonych w Płocku, gdzie w moim przekonaniu, dzięki odpowiednim warunkom, jakie zapewnił mi klub SPR Wisła Płock,  zdołałem się  znacznie rozwinąć. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim trenerom za przekazaną wiedzę, kolegom z szatni za braterską więź i kibicom za niesłabnące dodawanie motywacji. W najbliższych tygodniach będę pracował na to, by odwdzięczyć się wszystkim w Płocku, walcząc z całych sił o mistrzostwo – zapowiada Maciek Gębala.

Do tej pory 24-letni kołowy w barwach ORLEN Wisły Płock rozegrał 84 mecze i zdobył 135 bramek.

– Bardzo cieszę się, że zostaję w zespole – mówi z kolei Igor Źabić. – Do tej pory niemal co roku zmieniałem barwy. Teraz jestem w Wiśle i mam tutaj wszystko, czego potrzebuję dla rozwoju mojej kariery. To klub z wielkimi tradycjami i dla mnie powód do dumy, że będę jego częścią jeszcze dwa lata. Satysfakcja jest tym większa, że swoją postawą na boisku przekonałem do siebie władze klubu i mogę powiedzieć „I am back”. Potrzebowałem trochę czasu, żeby poznać ludzi, system gry i myślę, że to jest powód, dla którego z mojej strony druga część sezonu wygląda lepiej. Teraz moim celem jest dalsza, codzienna praca nad doskonaleniem swoich indywidualnych umiejętności, a także pod kątem zespołu. Jeśli będzie ciężka praca, to przyjdą również efekty – zapowiada Żaba.

W tym sezonie Słoweniec w koszulce Nafciarzy na boisko wybiegał 34 razy i 70 razy wpisał się na listę strzelców.

Źródło i fot: SPR Wisła Płock.