1

Bomba podłożona w piwnicy? Policja sprawdza, mieszkańcy ewakuowani [AKTUALIZACJA]

Nieznana dotąd osoba zgłosiła, że w kamienicy przy ulicy Józefa Kwiatka 59 w Płocku w piwnicy podłożona jest bomba.

– Póki co ewakuowani są mieszkańcy budynku. Na miejscu jest policja i pirotechnicy, którzy sprawdzają czy faktycznie jest to prawda. Ktoś zadzwonił do mieszkańca tego bloku, stąd cała akcja – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

Na razie nic więcej nie wiadomo w rzeczonej sprawie, w miarę napływu informacji będziemy informować naszych czytelników o całym zdarzeniu.

AKTUALIZACJA

Była to fałszywa informacja o podłożonej bombie w piwnicy bloku. W związku ze zgłoszeniem, 60 mieszkańców bloku zostało ewakuowanych. Na miejscu 4 policyjnych pirotechników sprawdziło korytarze piwniczne oraz każdą piwnicę. W wyniku szczegółowego sprawdzenia niczego podejrzanego nie ujawniono, mieszkańcy około godziny 1.00 mogli wrócić do swych mieszkań. Trwają ustalenia sprawcy fałszywego alarmu – informuje Krzysztof Piasek.

Fot. Zdjęcie poglądowe – UMP.
15-latek wjechał wprost pod koła samochodu

Jadący rowerem 15 – letni płocczanin, wjechał na przejście dla pieszych na rowerze, bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód citroen, którym kierował 60 – letni mieszkaniec powiatu płockiego.

W wyniku zderzenia chłopiec doznał ogólnych potłuczeń i został zabrany do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jego życiu. Wypadek miał miejsce dziś,  około godz. 17.40 na ul. Tysiąclecia, w rejonie ul. Nowaka.
Niesamowici ludzie, wspaniali artyści. Audioriver 2017 za nami [FOTO]

Miniony weekend znów zapisał się w Płocku muzyką, wesołymi grupkami osób i tętniącymi życiem knajpkami. O ile pierwszy dzień mógł wydawać się nieco senny, w porównaniu z poprzednimi edycjami festiwalu, o tyle w sobotę impreza jakby eksplodowała. Było to widoczne gołym okiem. 

Jedyny w swoim rodzaju festiwal od lat przyciąga do Płocka tłumy. Zatem w tym roku nie było nic dziwnego w tym, że bilety wyprzedane były na kilka dni przed jego rozpoczęciem. W piątek, 28 lipca, w dniu rozpoczęcia imprezy, można je było kupić jedynie od tzw. koników. Chętnych nie brakowało. To samo było w sobotę. Festiwalowiecze zjechali do Płocka nie tylko z całej Polski ale i zza granicy.

12. edycja Audiriver tradycyjnie rozpoczęła się w ostatni piątek lipca. Najpierw na Starym Rynku, gdzie oprócz koncertów trwały Targi Muzyczne. Ludzie jakby się rozkręcali, jakby łapali głębszy oddech, aby sił wystarczyło na nadchodzącą noc. Około godziny 22 tłum – po prostu tłum – ruszył na płocką plażę. I chociaż było kilka bramek, którymi można było wejść na teren festiwalu, nie zmieniło to faktu, że stały tam ogromne kolejki. A rzeka ludzi płynęła schodami w dół, na nabrzeże wiślane.

Pięć scen, które ustawione były na plaży, z minuty na minutę przyciągały coraz szersze rzesze słuchaczy. Dużo osób chodziło po terenie festiwalu, sprawdzało co, gdzie, kiedy i jak jest. Koncerty w piątek trwały od godziny 19 do 7 rano. Płocką plażę opanowały iście kosmiczne światła i artyści, których witały tłumy. W piątkową noc prawdziwą furorę zrobił występ ZHU, który w Płocku wystąpił ze swoim bandem. Do tego doszła niesamowita gra światła, która powalała. I chyba nawet ci najbardziej wybredni byli wręcz oczarowani. Warto dodać, że artysta w Polsce występował po raz pierwszy.

W sobotnią noc z kolei festwalowicze chwalili występ Vitalica na głównej scenie. – To był dopiero czad – mówił nam młody chłopak, owładnięty potęgą muzyki i wizualizacji. – Mam wrażenie, że jestem w jakiejś nowoczesnej bajce – wtórował mu kolega. – W przyszłym roku też przyjedziemy – obiecywali młodzi ludzie.

I tak można by wymieniać bez końca, bo artystów na scenach wystąpiło stu. I całą setkę można by za coś pochwalić. Wszystkich łączyła muzyka, wizualizacje, płocka plaża, i wspaniali fani.

Nie znamy jeszcze dokładnej liczby osób, które bawiły się w Płocku na plaży. Szacunkowe liczby policji pokazują liczbę 25 tysięcy. Teraz czekamy na oficjalne podsumowanie przez organizatorów imprezy. Czy zostanie pobity rekord frekwencyjny z ubiegłego roku? Wówczas na Audioriver bawiło się 28 tysięcy osób.

Polecamy wspaniałą i bogatą galerię zdjęć, które są autorstwa Grzegorza Lenkiewicza i Marka Michalskiego.

 

 

 

 

 
Zaginął 10 – letni Kuba. Pomóżcie odnaleźć dziecko! [AKTUALIZACJA]

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzą poszukiwania za zaginionym dzieckiem – Kubą Janiszewskim lat 10.

Zaginiony to: Kuba Janiszewski, lat 10, zamieszkały w Płocku. Rysopis: Wzrost 120 cm. szczupła budowa ciała, włosy blond, wygolone na bokach. W chwili zaginięcia ubrany był w białą koszulę w czarne poziome pasy, czarne spodenki i czarne sportowe buty.

Chłopiec dzisiaj około godziny 17.15  samowolnie oddalił się z Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego w Płocku i miejsce jego pobytu nie jest znane. Ktokolwiek widział zaginionego chłopca lub zna miejsce jego pobytu proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Płocku Tel. 24 266 16 00, 24 266 16 01, 24 266 15 66 lub pod nr Tel. alarmowych 112 i 997.

Aktualizacja

Płoccy policjanci zakończyli poszukiwania za zaginionym Kubą Janiszewskim. Chłopca dziś do Ośrodka przyprowadziła jego krewna – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. 
Tropikalne upały nad Polską. IMiGW wydał ostrzeżenie – mazowieckie na liście!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami dla jedenastu województw. W czterech z nich jest to ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia dotyczy województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Drugi stopień obowiązuje w województwach: lubelskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i wielkopolskim.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina przy tym, że aby bezpiecznie przetrwać upały, należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

RCB przypomina też, że nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W przypadku wystąpienia objawów przegrzania organizmu jak: przyspieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy lub dreszcze należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina również o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Według danych RCB – wczoraj utonęło w Polsce pięć osób, a od 1 kwietnia w sumie 199. Do wody nie należy wchodzić pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, skakać w nieznanych miejscach czy wchodzić do wody będąc rozgrzanym. Pływać można tylko w wyznaczonych miejscach. Nie należy pływać bezpośrednio po posiłku.

Źródła: IMGW, Onet, PAP.

Foto: Shutterstock.
Audioriver 2017 trwa. Polecamy galerię zdjęć z pierwszego dnia festiwalu….

Trwa 12. edycja Audioriver w naszym mieście. Pierwszy dzień koncertów za festiwalowiczami, którzy do Płocka zjechali nie tylko z całej Polski. Według szacunków płockiej policji w piątek, 28 lipca, na płockiej plaży bawiło się ponad 21 tysięcy osób. 

Polecamy galerię zdjęć autorstwa Grzegorza Lenkiewicza i Marka Michalskiego. 
Co jest grane w tym mieście? Początek Audioriver 2017 na płockiej starówce [FOTO]

Na dwa dni płocka starówka zamieniła się w tętniące życiem i muzyką forum wymiany informacji, kontaktów i pasji. W piątek, 28 lipca, rozpoczęły się Targi Muzyczne, podczas których swoje oferty zaprezentowały firmy, zajmujące się szeroko pojętą działalnością muzyczną – wytwórnie, agencje bookingowe, media, organizatorzy festiwali, eventów czy właściciele klubów. W sobotę – 29 lipca – ciąg dalszy…

Na targach znajdziecie stoiska pełne muzycznych, i nie tylko, niespodzianek. Na Starym Rynku prezentują się: 4DJ, Adam Kotkiewicz, Aktivist, ArsTechne, Audiotech, Carypla Records, Co Jest Grane 24, Good Music Productions, HouseRadio, Kombinat, Lauda Audio, Letnie Pranie Mózgu, Luzztro Records, Mash-Up Records, Mode.M Modular Shop, Othercult, Paul’s Boutique Record Store, Playground, Plays.pl, Projektowa, Prozak 2.0, Schronisko Dla Roślin, Side One, Smolna, Subraum Records, Tropikalna, Up To Date Festival, Vinylex, Vinylgate czy Winyl Płock.

Podczas Targów na scenie BURN Stage w piątek – 28 lipca zagrali: Maryo, Daniel Stetting oraz Novika & Mr. Lex. Potem festiwalowicze zaczęli się przemieszczać na nadwiślańską plażę. Tam rozpoczęły się koncerty 12. edycji Audioriver w naszym mieście. Koncerty potrwają do rana.

Jeżeli nie zdążyliście w piątek na koncerty i targi, nie martwcie się, jest jeszcze sobota, która również będzie pełna atrakcji na Starym Rynku. Już od godziny 10.30 organizatorzy przewidzieli koncerty i ponowne otwarcie stoisk z płytami, sprzętem muzycznym czy festiwalowymi ubraniami.

Poniżej program na sobotę 29 lipca:
BURN Stage – Stary Rynek
10:30 – 12:00 ptr1 live
12:00 – 13:30 Seb Skalski
13:30 – 15:00 Seb & Rodrigezz
15:30 – 17:00 Matthew Dekay
18:30 – 20:00 Audiofly

Relacji z koncertów, które odbywają się na płockiej plaży, szukajcie wkrótce na stronie Dziennika Płockiego. 

 

Fot. LR.
Podejrzane zbiórki odzieży na terenie Płocka. Podszywają się pod PCK

– Nieznana nam firma na terenie miasta Płocka organizuje bezprawnie zbiórki odzieży oraz innych artykułów w imieniu Polskiego Czerwonego Krzyża, wykorzystując jednocześnie nasz wizerunek i znak chroniony prawem – informuje nas płocki oddział PCK. 

Zbiórki takie organizowane były m.in. w dniach 27-28 lipca na osiedlu Imielnica, przy ulicy Słonecznej i Południowej. – W momencie zauważenia tego incydentu nasi Wolontariusze poprosili o pomoc patrol Straży Miejskiej, która podjęła interwencję i wylegitymowała osobę, która organizowała zbiórkę. Dziś sprawę skierowaliśmy do Komendy Miejskiej Policji – tłumaczy nam Danuta Lewandowska, dyrektor Biura OR PCK w Płocku.

– Dziś wpłynęło do nas zawiadomienie. Sprawę będziemy wyjaśniać. Na pewno było bezprawne użycie znaku chronionego. Na tę chwilę nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć i wyjaśnić – mówił nam Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

Dodamy, że OR PCK nie organizuje zbiórek „objazdowych”. Aktualnie odzież można składać do pojemników oznaczonych znakiem Polskiego Czerwonego Krzyża, bądź znakiem Eko -Textil, z którą PCK współpracuje.

Znak Polskiego Czerwonego Krzyża, jest chroniony przepisami prawa międzynarodowego obowiązującymi w Polsce zgodnie z art.44 i 53 konwencji genewskiej oraz przepisami prawa wewnętrznego RP (art.13, 14, 15 Ustawy o Polskim Czerwonym Krzyżu.

Fot. Zdjęcia poglądowe – wegliniec24.pl oraz PCK.
Wypadek na ul. Morelowej w Płocku

Kierujący samochodem toyota, 43-letni mieszkaniec powiatu płockiego, wyjeżdżając z ul. Morelowej, wymusił pierwszeństwo przejazdu 51- letniemu motocykliście.

W wyniku zdarzenia kierowca motocykla doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala, gdzie trwają jego badania.

Do wypadku doszło dziś, 28 lipca, około 10.40 w Płocku na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej i Morelowej. W związku z tym zdarzeniem ul. Wyszogrodzka w tym rejonie jest całkowicie zablokowana, za chwilę zostanie wprowadzony ruch wahadłowy .
Wypadek z udziałem motocyklisty

W miejscowości Topólno w czwartek, 27 lipca, doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. 

Kierująca samochodem opel zafira, 33-letnia mieszkanka powiatu sochaczewskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo przejazdu kierującemu motocyklem, 32 – letniemu mieszkańcowi Gąbina. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał motocyklista i został zabrany do szpitala – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jego życiu – dodaje.