Czujny pracownik ochrony. Okradli jeden z salonów w płockiej galerii, wrócili, aby poprosić o pomoc

W jednym ze sklepów znajdujących się w galerii handlowej w Płocku policjanci zatrzymali dwójkę złodziei, rozpoznanych i ujętych przez pracownika ochrony. Zatrzymanymi są 47-latek, mieszkaniec Gąbina oraz i 20-latka, mieszkanka powiatu gostynińskiego, którzy pod koniec grudnia ukradli z salonu telefon i inne akcesoria.

– We wtorek, około godziny 18:39, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym ze sklepów galerii handlowej w Płocku, pracownik ochrony rozpoznał, a następnie ujął złodziei, którzy jakiś czas temu dokonali tam kradzieży towaru, na łączną kwotę ponad 5 tys. zł – informuje asp. Krystyna Kowalska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Para złodziei 28 grudnia ubiegłego roku, wykorzystując nieuwagę pracowników, wynieśli ze sklepu telefon, smartwatch i słuchawki – wylicza policjantka.

W miniony wtorek para znów pojawiła się w salonie. Tym razem przyszli, aby jego pracownik odinstalował z telefonu, który wcześniej ukradli, jedną z aplikacji. – Pracownik ochrony od razu zwrócił uwagę na parę, która wydała mu się znajoma – tłumaczy Kowalska. -Przeglądając nagranie z monitoringu, z grudniowej kradzieży, rozpoznał złodziei. Para ze sklepu już nie wyszła, a ochroniarz natychmiast zaalarmował Policję.

W wyniku podjętych czynności mundurowi zatrzymali 47-letniego mieszkańca Gąbina i 20-letnią mieszkankę powiatu gostynińskiego. Para już następnego dnia usłyszała zarzuty, dotyczące kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione rzeczy. Teraz sprawcom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay.