Czołganie w piachu, bieg po schodach, dźwiganie opon… Czyli sobotnie wyzwania na płockim stadionie [FOTO]

Tym razem nie w Orlen Arenie, tylko na Stadionie Miejskim, który na potrzeby sobotnich zawodów przekształcono w przestrzeń wypełnioną kilkunastoma przeszkodami. Liczyło się zarówno sprostanie wyzwaniom, jak i czas, w którym się tego dokonało. Na bieg z przeszkodami zaprosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Trasa Arena Challenge On Tour wynosiła ok. 900 metrów. Oprócz ustawionych przeszkód, należało również pokonać przeszkody stanowiące integralną część obiektu, czyli liczne schodki, barierki i rów lekkoatletyczny. A to wszystko w upale, na otwartej przestrzeni. Ostatecznie wyzwaniu sprostało 38 śmiałków – wśród mężczyzn i kobiet wprowadzono dwie kategorie wiekowe: do 39 lat i 40+.

Czas poszczególnych zawodników można znaleźć tu. Najlepszy czas wyniósł zaledwie 4 minuty i 41 sekund. Trzy miejsca na podium dla najlepszych zajęli panowie z czasem poniżej 5 minut:

Milewski Dominik, Rykowisko Team, czas: 0:4:41,

Bandosz Robert, Ninja Ospro Team, czas: 0:04:45,

Maruszewski Marcin, Nextreme, czas: 0:04:52.

Wśród zawodniczek najszybsza okazała się Dorota Gadzińska (OSPRO Ninja Team), która do pokonania trasy potrzebowała 5 minut i 39 sekund.

Fot. KB