Czarny poniedziałek dla płockich festiwali. Polish Hip-Hop odwołany! Oświadczenie organizatorów

Dotarła do nas kolejna niezbyt ciekawa i mało optymistyczna informacja. Otóż największy festiwal propagujący rap, czyli Polish Hip-Hop Festival w tym roku się nie odbędzie. Byłaby to 8. edycja imprezy.

Organizatorzy wydali oświadczenie, które cytujemy w całości: 

Elooo, mamy świadomość, że czekaliście z niecierpliwością na informację czy Polish Hip-Hop Festival odbędzie się w tym roku? Niestety, mamy dla Was bardzo przykrą informację. Z uwagi na wciąż utrzymujące się ograniczenia dla branży eventowej i jej niepewną przyszłość, tegoroczna edycja będzie musiała zostać przełożona na przyszły rok.

Z ciężkim sercem podjęliśmy decyzję o przeniesieniu festiwalu na 11-13 sierpnia 2022 roku. Nie mieliśmy innego wyjścia. Uciążliwości jakich doświadczamy w związku z niejasnymi przepisami i utrzymywaniem organizatorów w wiecznej niepewności nie pozwalają nam na stworzenie wydarzenia, na które czekacie. Ciągle ograniczają nas paragrafy i nie pozwalają normalnie pracować. Nie chcemy dawać Wam mizernego substytutu festiwalu – nie wyobrażamy sobie też PLHHF w wersji „light”. Chcemy ofiarować Wam pełnowartościowe wydarzenie, na którym będziecie czuli się naprawdę wolni. Na pewno nie możemy Was przyjąć na “wykastrowanym” festiwalu – bez wypasionej strefy gastro, campu czy strefy chill. Festiwal zawsze tworzymy dla Was – nie dla marek czy korporacji, dlatego prosimy o cierpliwość, a w przyszłym roku ugościmy Was jak należy.

Wszystkie karnety jakie do tej pory zakupiliście pozostają ważne na następną edycje. W najbliższych dniach otrzymacie maila od bileterii, w którym będzie znajdowała się m.in. instrukcja zwrotu karnetu. Jednak gorąco zachęcamy Was do zatrzymania
zakupionych przez Was biletów.

To dzięki Wam jesteśmy najprężniej i najdynamiczniej rozwijającym się płockim festiwalem. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – PLHHF dopiero się rozkręca, a przyszłoroczna edycja wyrwie Was z butów – gwarantujemy. Mamy również ogromną nadzieję, że z częścią z Was spotkamy się jeszcze w tym roku we Wrocławiu na Lech Polish Hip-Hop Music Awards.

Pamiętajcie, że jesteśmy z Wami i dla Was. Wspólnie przetrwamy ten trudny okres i w przyszłym roku zaistniejemy po raz kolejny na płockiej plaży ze zdwojoną siłą! Trzymajcie się ciepło. Widzimy się już wkrótce. Podaj dalej.

ELOOO!!!

Fot. Grzegorz Lenkiewicz (Archiwum Dziennik Płocki)