Coraz bliżej końca remontu DPS „Nad Jarem”. Pół miliona złotych z budżetu Mazowsza

Dziś marszałek Adam Struzik podpisał umowy, na mocy których wsparcie trafi do powiatu płockiego, który zajmuje się odbudową domu pomocy społecznej oraz do Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Ze strony powiatu umowę podpisali starosta Mariusz Bieniek i wicestarosta Iwona Sierocka, a strażaków reprezentował Grzegorz Padzik, komendant miejskiego PSP w Płocku.

Największy budynek w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie spłonął latem ubiegłego roku. W gaszeniu pożaru wzięło udział blisko 50 zastępów straży. Straty materialne były ogromne. Szacowane na miliony. Na skutek pożaru budynek został uszkodzony w ok. 60 procentach. Udało się uratować np. część mebli i wyposażenia, a co najważniejsze – karty zdrowia i dokumentację medyczną oraz leki. Władze Mazowsza podjęły decyzję o skierowaniu pomocy finansowej na odbudowę obiektu. Na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczono pół miliona złotych.

– Mimo że jesteśmy teraz mocno skupieni na walce z koronawirusem, staramy się nie rezygnować z naszych inwestycji czy prowadzenia naszej polityki pomocowej. Pożar w Nowym Miszewie to ogromna tragedia dla pensjonariuszy tego domu. Trzeba jak najszybciej odbudować dom, by podopieczni mogli wrócić do bezpiecznego miejsca pobytu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Zarząd Mazowsza zdecydował również o wsparciu kwotą 270 tys. zł na dokończenie budowy obiektu do ćwiczeń ratownictwa wysokościowego płockiej PSP. W trakcie spotkania przekazano również alkomaty dla policji z Gostynina, Sierpca i Żuromina.

Źródło: UMWM.
Fot. Starostwo Powiatowe Płock.