Co przybędzie w Płocku? Zdecydują mieszkańcy. A jest w czym wybierać. Lista 51 projektów!

– Mieszkańcy mają wiele pomysłów na uczynienie miejskiej przestrzeni bardziej funkcjonalną i przyjazną. Poznajemy je między innymi dzięki budżetowi obywatelskiemu, który uruchomiliśmy w 2013 roku. W tegorocznej edycji wpłynęło 70 propozycji, którym przyjrzeliśmy się z uwagą i ciekawością. Dziękuję wszystkim pomysłodawcom za czas i pracę włożoną w ich przygotowanie – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W dwunastej odsłonie Budżetu Obywatelskiego Płocka do dyspozycji mieszkańców było ponad 5,97 mln zł. Te środki zostały podzielone na dwie pule: ogólnomiejską w wysokości 2,38 mln zł oraz osiedlową 3,58 mln zł. Przy czym koszt wykonania jednego projektu osiedlowego nie może przekroczyć 545 tys. zł.

– W toku oceny formalno-prawnej pozytywną rekomendację uzyskało 51 pomysłów – 16 dotyczących całego miasta i 35 osiedli. Następnym krokiem jest wybór projektów przez płocczan – głosować będziemy od 6 do 19 września. Punkty pojawią się we wszystkich częściach miasta – wyjaśnia Monika Maron, dyrektorka wydziału kultury i wspierania inicjatyw społecznych w urzędzie miasta.

Propozycje zgłoszone w tym roku – podobnie jak w poprzednich latach – skierowane są do wszystkich grup wiekowych i mają różną tematykę. Część dotyczy inwestycji: modernizacji i doposażenia placów zabaw dla najmłodszych, remontu chodników, budowy kompleksów do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Mieszkańcy proponują organizację festynów dla rodzin, zajęć sportowych lub edukacyjnych. Chcieliby wzbogacić nasze miasto o następne murale i drzewa. Wśród zgłoszeń są też inne projekty zielone – utworzenie parków kieszonkowych i terenów rekreacyjnych.

Pełna lista wszystkich projektów wraz z ocenami dostępna jest na stronie Moje Miasto Płock Tam też znajdziemy informacje o zasadach głosowania itp.

Takie pomysły zgłosili mieszkańcy w ramach 12. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka