Chrobry odprawiony z kwitkiem

Mecz 20. kolejki fazy zasadniczej rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, pomiędzy Orlen Wisłą Płock, a SPR Chrobrym Głogów, nie był zbyt porywającym widowiskiem. Udało zrealizować się jednak cel jakim było pewne zwycięstwo 35:23 (18:12), a to przecież najważniejsze. Teraz przed Nafciarzami ważny mecz w EHF Velux Lidze Mistrzów z francuskim PSG.

Środowy mecz rozpoczął się od popisowej gry płockich skrzydłowych Ivana Nikcevicia i Valentina Ghionei, którzy w 3. minucie wyprowadzili Nafciarzy na trzybramkowe prowadzenie (3:0). Trenerzy Chrobrego starali się szybko zareagować i poprosili o czas, który zmotywował przyjezdnych do lepszej gry i w 8. minucie przewaga płocczan stopniała do jednego trafienia (4:3). Kolejne minuty to nieporadna gra Wiślaków zarówno w obronie jak i w ataku, przez co głogowianie w 12. minucie doprowadzili do wyrównania (6:6), ale taki stan rzeczy nie utrzymywał się długo. Z biegiem czasu podopieczni Manolo Cadenasa – pomimo, że nie zachwycali – zaczęli budować bramkową przewagę. Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry po bramce Michała Daszka zrobiło się 14:10, a do przerwy było 18:12.

Od początku drugiej połowy – podobnie jak w pierwszej – szczypiorniści obu drużyn nie rozpieszczali kibiców. W grze było sporo chaosu, ale mimo to Nafciarze cały czas utrzymywali bezpieczny dystans. W 40. minucie Dan-Emil Racotea trafił na 22:16, na co chwilę później odpowiedział Rafał Biegaj 22:17 i… był to ostatni moment meczu, w którym Chrobry był tak “blisko” gospodarzy. W ostatnim kwadransie zawodnicy Orlen Wisły Płock już tylko powiększali prowadzenie, które ostatecznie zatrzymało się na wyniku 35:23.

Już w sobotę o godzinie 17.30 kibice będą mieli okazję zobaczyć kolejny mecz w Orlen Arenie. Tym razem przeciwnikiem Nafciarzy będzie wspomniana drużyna mistrza Francji – Paris Saint Germain.

Orlen Wisła Płock – SPR Chrobry Głogów 35:23 (18:12)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Dan-Emil Racotea 7, Ivan Nikcević 5, Valentin Ghionea 5, Marko Tarabochia 3, Dmitry Zhitnikov 5, Michał Daszek 6, Tiago Rocha 1, Jose Guilherme de Toledo 2, Kacper Adamski 1.

Upomnienia: Rocha, Racotea.
Wykluczenia: Toledo – 4 minuty, Kwiatkowski , Racotea, Rocha – po 2 minuty.