Chopin, Osiecka i Młynarski w Sannikach

plakat_sierpien

Pełne wdzięku kompozycje Fryderyka Chopina oraz ponadczasowe wiersze Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego rozbrzmiewać będą w Sannikach w niedzielę, 3 sierpnia o 14.00.

Przy fortepianie w Sali koncertowej sannickiego pałacu tym razem zasiądzie Aldona Budrewicz-Jacobson. W jej rodzinie tradycje muzyczne sięgają kilku pokoleń. Jako sześciolatka, mieszkając w Sopocie, rozpoczęła regularną naukę gry na fortepianie. Sześć lat później została stypendystką Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Liceum Muzyczne oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku ukończyła z wyróżnieniem. Swoją muzyczną edukację kontynuowała we Włoszech i w Szwajcarii. Od 1981 roku prowadzi klasę fortepianu w Konserwatorium Muzycznym w Genewie. Zasiada w jury licznych konkursów pianistycznych w Europie.
Artur Barciś, który recytował będzie poezje Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, ukończył w 1979 roku wydział aktorski łódzkiej filmówki. Rok wcześniej debiutował w filmie „Do krwi ostatniej”. Popularność przyniosły mu role grane w latach 80. XX wieku. Związany z warszawskimi teatrami – Na Targówku, Narodowym oraz Ateneum.
Doskonały aktor dramatyczny, równie dobrze czuje się jednak w rolach komediowych. W środowisku aktorskim ceniony również za doskonałą dykcję.
Tradycyjnie już Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach poza Koncertem Chopinowskim przygotowało również wernisaż. Tym razem będzie to otwarcie wystawy “Wyrażajac siebie” Iwony Nielubowicz, sekretarz Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Zafascynowana ekspresją form i kolorów autorka chciałaby, aby każdy widz ożywiał jej prace własnymi emocjami.