Cały pakiet badań można wykonać zupełnie za darmo. Tylko do końca czerwca. Przychodnia “Na Winiarach” zaprasza

Tylko do końca czerwca można wykonać bezpłatne badania, które są dostępne w programie Profilaktyka 40 PLUS. Jednym z realizatorów programu jest Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej “Na Winiarach”. Badania wykonywane są codziennie między godziną 7:00 a 8:00. Zapisać się można osobiście lub telefonicznie w godzinach pracy przychodni.

Jak uzyskać skierowanie na badania? – Skierowanie na badanie wystawione jest automatycznie na podstawie ankiety, którą można wypełnić poprzez Internetowe Konto Pacjenta, przez infolinię dzwoniąc pod bezpłatny numer 48 800 100 101 w godzinach 8.00- 18.00 lub osobiście np. w poradni POZ „Na Winiarach” – wyjaśnia Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

Badania może wykonać każdy, kto ukończył 40 lat. Nowością w programie jest możliwość ich powtórzenia u osób, które już się zbadały. Jeśli chcesz ponownie wziąć udział w programie, nie musisz wypełniać ankiety. Automatycznie po roku od wykonania poprzedniego pakietu badań na twoim koncie IKP dostaniesz nowe e-skierowanie. Następnie wybierasz placówkę, robisz badania i odbierasz wyniki. Dokładnie w ten sam sposób, jak poprzednio – czytamy na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jakie badania można wykonać?

– morfologię krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi
– stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy
– stężenie glukozy we krwi
– próby wątrobowe (AlAT, AspAT, GGTP)
– poziom kreatyniny we krwi
– badanie ogólne moczu
– poziom kwasu moczowego we krwi
– krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT)
– pomiar ciśnienia tętniczego
– pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI).

Co bardzo ważne. Mężczyźni dodatkowo zyskują badanie PSA, które jest niezbędne do wykrycia przerostu prostaty i raka prostaty.

Dane kontaktowe i adres do Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej „Na Winiarach” znajduje się w tym miejscu

Wszystko o programie Profilaktyka 40 PLUS można przeczytać na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.