Budowa przedszkola nr 17 na finiszu. Rok szkolny maluchy rozpoczną w pachnącej nowością siedzibie [FOTO]

– Po długim sierpniowym weekendzie rozpoczną się przenosiny przedszkola z dotychczasowego budynku do nowego, a 1 września przedszkolaki powitają nadchodzący rok szkolny w nowym miejscu – zapowiada prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Krótko rzecz ujmując, Miejskie Przedszkole nr 17 przy ul. Kossobudzkiego z początkiem roku szkolnego 2022/23 podejmie maluchy w nowej siedzibie.

Budowa nowej siedziby przedszkola nr 17 przy ul. Kossobudzkiego jest w ostatniej fazie. Wykonawca do połowy sierpnia planuje zakończyć prace w nowym budynku przedszkola. – Obecnie w znacznym stopniu zaawansowania są już roboty związane z wykończeniem wnętrz. Trwa jeszcze montaż armatury sanitarnej i sprzętu elektrycznego, a także ostatnich elementów stolarki drzwiowej w poszczególnych pomieszczeniach – tłumaczy Konrad Kozłowski z biura prasowego ratusza. – Na początek przyszłego tygodnia zaplanowano montaż bloku żywieniowego i wyposażenia kuchni w sprzęt chłodniczy oraz zakończenie prac w sali widowiskowej.

Sporo nowych elementów wyposażenia, meble, wykładziny czeka już tylko na ustawienie. W gotowych salach trwa sprzątanie, mycie okien i podłóg. Trwają również procedury związane z odbiorem budynku przez Państwową Straż Pożarną i Sanepid oraz nadzór budowlany. Po tym też zaplanowano przenosiny przedszkola z dotychczasowego budynku. – W ramach przeprowadzki do nowej siedziby trzeba będzie przenieść sprzęt edukacyjny, zabawki i część wyposażenia – wymienia Kozłowski.

Nowy budynek przedszkola jest parterowy, niepodpiwniczony, wyposażony w komplet świetlików, dzięki którym sale dla dzieci są dobrze oświetlone. Obok nowej placówki powstał parking na 10 miejsc, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych oraz dojazd gospodarczy do kuchni i miejsca parkingowe dla pracowników przedszkola. Tu również prace są w końcowej fazie, trwa ustawianie krawężników na ciągach komunikacyjnych i przygotowanie trawników i nasadzeń zieleni.

Po zakończeniu tej części prac wykonawca inwestycji przystąpi do drugiego etapu, czyli rozbiórki starego budynku i zagospodarowania przestrzeni po wyburzonym obiekcie. Na jego miejscu powstanie plac zabaw, parking oraz zostaną wykonane nasadzenia zieleni. – Finalnie będą cztery place zabaw, każdy dostosowany do potrzeb dzieci w różnych grupach wiekowych. Trzy z nich będą miały sztuczną nawierzchnię poliuretanową, a jeden nawierzchnię trawiastą. Na nowo zostaną wytyczone alejki oraz zaaranżowana zostanie zieleń – mówi Kozłowski.

Koniec wszystkich prac związanych z budową nowego MP nr 17 i rozbiórką starego obiektu zaplanowano na listopad 2022. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie 9,3 mln zł.

Fot. UMP.