Brawa dla tej Pani. Dzięki jej interwencji być może nie doszło do tragedii. Policja apeluje: reagujcie!

– Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wpłynęła informacja o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszająca oświadczyła, że udaremniła jazdę kierującemu seatem, który prawdopodobne znajduje się pod działaniem alkoholu – relacjonuje mł. asp. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się gostynińscy policjant. – 59-letni mieszkaniec Gostynina na widok radiowozu zaczął uciekać w pobliski las. Po pościgu został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu, które wskazało, że ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 59-latek posiadał trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sąd w Gostyninie – dodaje policjant.

– Ale to nie był koniec i tak już poważnych problemów mieszkańca Gostynina. Jak się okazało, pojazd, którym się poruszał miał założone tablice rejestracyjne, które były przypisane do innego pojazdu, a to w myśl nowych przepisów jest przestępstwem, o którym mówi art. 306c kodeksu karnego. Auto, którym kierował 59-latek zostało odholowane na parking strzeżony – tłumaczy Klimek.

Mężczyzna na wniosek prokuratora został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi Gostynina grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjant dziękuje obywatelce za reakcję na zagrożenie stworzone przez nieodpowiedzialnego kierowcę. – Dzięki takiej reakcji być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze – podkreśla policjant. Rzecznik prasowy KPP w Gostyninie przypomina, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.