BHT Auto Forum Petra Płock tym razem triumfuje we Włoszech!

Szczypiorniści plażowi BHT Auto Forum Petry Płock poszli za ciosem i wygrali trzeci turniej w sezonie. Tym razem zawodnicy z Płocka okazali się bezapelacyjnie najlepsi w silnie obsadzonym i wysoko punktowanym turnieju we włoskiej Gaecie.

BHT Auto Forum Petra Płock we Włoszech zmierzyła się z: liderami europejskiego rankingu, chorwackim Detono Zagrzeb, brytyjskim Niteroi Rugby (złożonym z samych Brazylijczyków), włoskimi Sporting Club Gaetha, Asalb Bastia Umbra White i BHC Cus Cassino Gaeta, niemieckim Balon’s Gang Beach Handball Team oraz hiszpańskim Club Balonmano Playa Barbate.

Turniej wbrew pozorom nie rozpoczął się od łatwego zwycięstwa Petry, ponieważ po pierwszym secie pierwszego meczu turnieju, płocczanie przegrywali z Detono Zagrzeb 0:1. Ostatecznie po serii shot-out’ów lepsi okazali się niedawni zwycięzcy Beach Handball Płock 2016. Wygrana nad jedną z najlepszych drużyn Europy dała zawodnikom Petry pozytywnego kopa, co w pozostałych czterech meczach fazy grupowej pozwoliło płocczanom nie stracić ani jednego seta.

W półfinale na BHT Auto Forum Petrę Płock czekali mistrzowie Niemiec z 2014 roku – Balon’s Gang Beach Handball Team. Najlepsza polska drużyna ponownie nie dała się pokonać i nie dała rywalom ugrać nawet seta. Z kolei w ostatnim meczu Calise Cup 2016 na drodze Petry stanął doświadczony hiszpański zespół – Club Balonmano Playa Barbate, który – po bardzo wyrównanym spotkaniu – musiał uznać wyższość płocczan (kolejne 2:0).

Świetna gra zawodników BHT Auto Forum Petry Płock została dostrzeżona przez organizatorów turnieju, którzy Marcina Miedzińskiego i Adriana Fiodora wybrali odpowiednio najlepszym zawodnikiem i bramkarzem zawodów. Dodatkowo, Bartosz Wojdak został najskuteczniejszym graczem finału.

Zagraliśmy doskonały turniej, nie przegrywając w żadnym spotkaniu. Daliśmy jasny znak, że liczymy się w Europie, a dodatkowo zdobyliśmy bardzo cenne punkty w rankingu EHF, które przybliżają nas do finałów European Beach Handball Tour – podsumował włoski turniej prezes i bramkarz BHT Auto Forum Petry Płock, Artur Niesłuchowski.

Następne zawody na piasku Petra rozegra dopiero za trzy tygodnie, kiedy to w ostatnim turnieju cyklu Mistrzostw Polski zagra w Gdańsku (23-24 lipca). Natomiast już tydzień później (30-31 lipca) płocczanie zagrają w Grudziądzu o Puchar Polski.