BHT Auto Forum Petra Płock drugą siłą w Europie. Brawo!

W finałowym turnieju European Beach Handball Tour rozgrywanym we Włoszech płocka drużyna sięgnęła po srebro. Zawodnicy Petry w finałowym meczu uznali jedynie wyższość chorwackiego zespołu Detono Zagrzeb. Najlepszym strzelcem turnieju został płocki zawodnik – lewoskrzydłowy Miłosz Rupp – z dorobkiem 74 punktów.

Rozgrywki turniejowe miały bardzo emocjonujący przebieg. Petra rozpoczęła zmagania grupowe od porażki z portugalskim OS Gordos 0:2, by później zwyciężyć z obrońca tytułu z Grecji i pokonać Mistrzów z Gran Canarii Ciudad de Malaga 2:0 w obydwu spotkaniach. W decydującym starciu z holenderskim THSV Camelot płocczanom udało się zrealizować plan jakim było zdobycie seta, to pozwoliło uzyskać awans do najlepszej czwórki turnieju mimo porażki 1:2.

W niedzielę, 28 maja, odbyły się decydujące spotkania. W półfinale zawodnicy z Płocka trafili na najlepszy zespół drugiej grupy Salgótarjáni z Węgier. W obydwu setach Petra kontrolowała grę i odniosła zwycięstwo 2:0 (15:14, 25:20). W finałowym meczu z Detono Zagrzeb, w którym występowali m.in. reprezentanci Chorwacji (aktualni Mistrzowie Świata), Petra Płock miała swoją szansę w końcówkach setów na pozytywne rozstrzygnięcie, jednak doświadczenie Chorwatów dało o sobie znać i to właściwie zdecydowało chorwackiej drużynie odnieść zwycięstwo 2:0 (20:23, 16:17).

– Mamy niedosyt po finałowym spotkaniu, bo o porażce zdecydowały praktycznie ostatnie akcję. Kto wie jakby potoczył się drugi set, gdyby na boisku mógł pozostać nasz najlepszy strzelec Miłosz Rupp, który podczas spotkania odniósł kontuzję oraz gdyby sędziowie inaczej zinterpretowali ostatni rzut Jarosława Suskiego (odgwizdano kroki) – komentował zaraz po finałowym spotkaniu bramkarz Adrian Fiodor.

– Jesteśmy zadowoleni z tego co udało nam się osiągnąć we Włoszech. Srebrny medal pokazuje, że naszym miejscem jest ścisła europejska czołówka. Co roku dostajemy szansę rozwijać się podczas międzynarodowych turniejów i to na pewno procentuje. W pierwszych finałach EBT zajęliśmy 8 miejsce, rok temu poprawiliśmy swój wynik i byliśmy piątą drużyna, teraz drugie miejsce potwierdza, że jesteśmy coraz mocniejsi – podsumowuje poczynania BHT Auto Forum Petry prezes klubu Artur Niesłuchowski.

Zawodnicy z Płocka wrócili do domów w poniedziałek, 29 maja, aby już w czwartek spotkać się w Mielnie, gdzie czeka ich kolejny turniej w ramach PGNiG Summer Superligi oraz zgrupowanie reprezentacji Polski.

Wyjazd BHT Petry nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora tytularnego, firmy Auto Forum, autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia oraz firmy Solumus, Kicpak i Urzędu Miasta Płocka.

Srebrni medaliści finałowego turnieju EBT:
Fiodor Adrian
Koper Filip
Koper Konrad
Kwiatkowski Michał
Miedziński Marcin
Niedzielak Łukasz
Niesłuchowski Artur
Orędowicz Patryk
Rupp Miłosz
Suski Jarosław
Wojdak Bartosz
Wiśniewski Tomasz

Gratulujemy drużynie z Płocka tak wysokiego wyniku. Brawo!

Źródło: BHT Auto Forum Petra Płock

Fot. Zdjęcia poglądowe Petra Płock