Bezpłatne badania, na które niepotrzebne są skierowania. W Płocku ruszają dwa nowe programy prozdrowotne

W Płocku rozpoczyna się realizacja dwóch nowych programów profilaktycznych. Pierwszy z nich to “Profilaktyczne badanie piersi dla mieszkanek Płocka w wieku 35-49 lat”, drugi zaś to “Profilaktyka nowotworów skóry u mieszkanek Płocka”.

– To nasze kolejne działanie dla zdrowia mieszkańców – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Dbamy o jakość leczenia w Płocku, doposażając nasze placówki, a także stawiamy na profilaktykę.

Profilaktyczne badanie piersi dla mieszkanek Płocka w wieku 35-49 lat

Za realizację odpowiada Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej. Badania USG będą wykonywane w Przychodni Świętej Trójcy przy ul. Miodowa 2 oraz Szpitalu Świętej Trójcy przy ul. Kościuszki 28. Rejestracja na badania odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 11-13 pod numerem tel. 783 951 525. Na badanie kobiety mogą zgłaszać się bez skierowania. Badania będą wykonywane do końca września lub do wyczerpania limitu świadczeń. Skorzystać będzie mogło 215 kobiet.

Profilaktyka nowotworów skóry u mieszkanek Płocka

Program jest adresowany do kobiet należących do grup ryzyka tj. o jasnej karnacji, podatnych na występowanie poparzeń słonecznych oraz posiadających znamiona i pieprzyki na skórze. W ramach programu prowadzone będą badana przesiewowe skóry przy użyciu dermatoskopu. Podczas wizyty lekarskiej dermatolog będzie dokonywał kontrolnych oględzin pieprzyków i znamion występujących na skórze pacjentek w celu ich identyfikacji i oceny.

Realizatorem świadczeń jest przychodnia Lux-Medica, ul. Zgliczyńskiego 6/1. Rejestracja na badania odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 pod numerem telefonu 24 366-03-20 wew.2 lub 24 366-03-25, a także osobiście w przychodni. W tym przypadku również nie potrzebne jest skierowanie. Badania również będą wykonywane do końca września lub do wyczerpania limitu świadczeń. Planowana jest realizacja 215 wizyt lekarskich z badaniem dermatoskopowym skóry.

Na realizację programów Urząd Miasta Płocka pozyskał dofinansowanie – po 30 tys. złotych – ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Fot. NFZ/Pixabay.