‘Benzyna we krwi’, ryk silników, parada ulicami Płocka. Wielkie święto motocyklistów – początek sezonu!

Dla miłośników motocykli dziś szykuje się w Płocku wielkie święto. Otwarcie Sezonu Motocyklowego, na które zaprasza grupa Strret Kings. Impreza ma charakter otwarty, zatem każdy kto jest fanem jednośladów, jest zaproszony. 

Początek imprezy w sobotę, 23 kwietnia, o godz. 12:00 na Starym Rynku w Płocku. Organizatorzy zapowiedzieli, że właśnie z płockiej starówki ulicami miasta ruszy motocyklowa parada. – Przejazd planowany jest trasą biegnącą przez ulice: Kazimierza Wielkiego, Okrzei, Nowowiejskiego, Bielską, Jachowicza, Piłsudskiego, Wyszogrodzką, 4 Pułku Strzelców Konnych, Kilińskiego, Warszawską, Kościuszki. Aby wrócić na Stary Rynek, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy. Wystąpi zespół Dreamlike Dance Studio, będzie poczęstunek i sporo gadżetów do rozdania, a dla fanów motocykli – to co lubią najbardziej – mnóstwo sprzętu do oglądania.

Organizatorami wydarzenia jest grupa Street Kings, jedna z wielu grup motocyklowych działających w Płocku, a skupiająca przede wszystkim miłośników motocykli sportowych. Tworzy ją ponad 20 osób.

– Z sezonu na sezon przybywa w mieście i okolicach motocyklistów. Na ulicach widać sporo sprzętów sportowych, ale też turystycznych, zabytkowych, czy innych. Ten pełen przekrój najlepiej widać podczas MotoCzwartków nad Wisłą, gdzie wszyscy motocykliści tradycyjnie i systematycznie się spotykają – mówił “Tygodnikowi Płockiemu” Mariusz Piekos, szef Street Kings. – Jako grupa Street Kings postanowiliśmy połączyć całe środowisko i pokazać, jak jest ono duże i różnorodne. Tegoroczne otwarcie sezonu motocyklowego to impreza otwarta. Każdy, kto kocha motocykle, niech czuje się zaproszony.

Fot. Archiwum Dziennik Płocki.