Do Płocka przyjechało… średniej wielkości miasto. To oznacza jedno – Audioriver! [FOTO]

Wszystko już przygotowane na rozpoczęcie Audioriver. Uczestnicy, jak zwykle mogą liczyć na wspaniałe emocje, a goście spoza Płocka na gościnność mieszkańców i naszego miasta. Życzę udanej zabawy – napisał prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku.

W rozpoczynający się weekend na płockiej plaży będzie bawiło się ponad 30 tys. osób, czyli śmiało można powiedzieć, że do Płocka zjedzie średniej wielkości miasto. Na Starym Rynku też przygotowano mnóstwo atrakcji i doskonałej muzyki. Jeżeli ktoś nie ma biletu, aby zejść na plażę i główne koncerty, będzie miał co robić i gdzie się bawić. A klimat naszej starówki idealnie wprost podkreśla atmosferę festiwalu – nowoczesność muzyki elektronicznej miesza się z zabytkową dzielnicą miasta.

Zatem… rusza 14. edycja festiwalu Audioriver. Po południu, ok. godz. 14:00, rozpoczęły się próby dźwięku. O godz. 18:30 otwarte będą bramy, aby uczestnicy imprezy mogli swobodnie zdążyć na pierwszy koncert na dużej scenie, a ten rozpocznie się o 19:30.

Wczoraj, podczas brifingu prasowego płoccy dziennikarze mogli poznać festiwal “od kuchni”. Po terenie Audioriver oprowadzał gości Piotr Orlicz-Rabiega, prezes fundacji Jest akcja! – organizator festiwalu, który zdradzał audiriverove ciekawostki. Na przykład – po raz piąty z rzędu wszystkie wejściówki zostały wyprzedane na kilka dni przed płocką imprezą. Kolejnych ciekawostek jest sporo. Wiedzieliście, że… “Miasteczko powstawało dwa tygodnie, a jeszcze przed startem imprezy przewinęło się przez nie 1900 osób. Główna scena powstała w cztery dni, ma 900 metrów kwadratowych powierzchni, a sama jej konstrukcja waży 84 tony” – dowiedział się Michał Wiśniewski z Portalu Płock.

Także Kochani, aby nie przedłużać. Bawcie się dobrze!

Polecamy: Audioriver godzina po godzinie. Kto, na jakiej scenie, o której?

Fot. UMP oraz Dziennik Płocki.