Aż cztery posiedzenia były “potrzebne” mazowieckim radnym. Adam Struzik ponownie marszałkiem. Kto jeszcze w zarządzie?

W poniedziałek 10 czerwca radni województwa mazowieckiego na ponownym posiedzeniu, czyli czwartym z kolei, w końcu zdecydowali. Adam Struzik ponownie został marszałkiem Mazowsza.  Był to jedyny kandydat.

W tajnym głosowaniu radni wybrali Adama Struzika na następną kadencję. Uprawnionych do głosowania było 51 radnych, pobrano 49 kart, oddano 48 ważnych głosów. Marszałek uzyskał poparcie 33 radnych, jedna osoba była przeciwko, a 14 wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy. Marszałek Adam Struzik w wyborach samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia, zdobył rekordowe poparcie – najwyższe w kraju – 74 814 głosów. Dodamy, że funkcję tę Struzik pełni od 2001 roku. Oprócz marszałka radni wybrali zarząd województwa mazowieckiego. W głosowaniu tajnym wybrani zostali wicemarszałkowie: Wiesław Raboszuk (KO), Rafał Rajkowski (KO); członkinie zarządu: Anna Katarzyna Brzezińska (KO), Janina Ewa Orzełowska (TD-PSL).

W Sejmiku Województwa Mazowieckiego po kwietniowych wyborach samorządowych PiS posiada 21 mandatów, KO – 20, Trzecia Droga – 8, a Lewica i Konfederacja po 1 przedstawicielu. Jest to kadencja na lata 2024-2029.

Fot. Sejmik Województwa Mazowieckiego.