Artyści na scenie, palmy na plaży, pogoda piękna czyli Reggaeland 2016 ruszył [FOTO]

Właśnie wystartowała 11.edycja jednego z największych festiwali muzyki reggae czyli płocki Reggaeland 2016. Na scenie już zaśpiewali pierwsi wykonawcy. Ale zanim długo wyczekiwana impreza rozpoczęła się na płockiej plaży, odbyła się konferencja prasowa z organizatorami oraz gośćmi specjalnymi festiwalu.

W piątek, 8 lipca, w samo południe na płockim molo przed kawiarnią Cafe Molo z mediami spotkali się wiceprezydent Roman Siemiątkowski reprezentujący Urząd Miasta Płocka, Radosław Malinowski – dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, a także goście specjalni: Maria Dembowska – konsul honorowy Jamajki w Polsce, Dariusz Malejonek czyli zespół Maleo Reggae Rockers i Kelvin Grant – wokalista brytyjskiej formacji Musical Youth nominowanej do nagrody Grammy, który odwiedził Polskę wiosną tego roku.

– Nasz kraj wzbudził zainteresowanie artysty z uwagi na swoje wieloletnie dziedzictwo oraz silne korzenie w proklamowaniu muzyki Reggae. Swoisty styl wykonania i świeżość jaką odnalazł w utworach Maleo Reggae Rockers stały się inspiracją dla utworów: Positive Energy oraz Peace on the Earth. Spotkanie w studio z liderem Maleo Reggae Rockers, Darkiem Malejonkiem, zaowocowało ideą stworzenia szerszego projektu nie ograniczającego się wyłącznie do nagrania wspólnego albumu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem w środowisku Reggae na świecie początku. Polskie brzmienie Reggae uzupełnione tekstami tworzonymi przez Kelvina, wspólnie wykonywanymi podczas planowanych koncertów na całym świecie, przyczynią się do przybliżenia światowej publiczności zjawiska jakim jest silna scena Reggae w naszym kraju. Jeszcze w tym roku artyści rozpoczną pracę nad wspólnym albumem zawierającym między innymi polską wersję hitu Musical Youth “Pass the dutchie” („Nuta miłości”), który znalazł się na tegorocznej składance “Lata z Radiem”-opowiedział dziennikarzom Dariusz Malejonek, który wraz ze swoim zespołem oraz gościem specjalnym zagra w piętek na scenie głównej festiwalu.

Podczas tegorocznej edycji Regaelandu na uczestników, jak co roku zresztą, czeka mnóstwo atrakcji. Oprócz całej gamy wykonawców muzyki Regae, którzy zapewnią doskonałą zabawę w jamajskim stylu i rytmach, na dwóch scenach – scenie głównej oraz scenie Sound System Circus Love. Fani muzyki nie będą mogli narzekać bo wśród artystów są znani i sprawdzeni wykonawcy zagraniczni, jak i polscy z równie wysokiej półki.

Jeżeli ktoś przyjechał do naszego miasta specjalnie na festiwal, a do tego jeszcze kupił bilet, to uprawnia go do darmowego wejścia do Muzeum Mazowieckiego oraz Diecezjalnego. – W płockich restauracjach i kafejkach przygotowano dla reggaelandowiczów specjalne zniżki. Będą też różnego rodzaju warsztaty. Reggaebusem uczestnicy mogą, dzięki uprzejmości komunikacji miejskiej, jeździć po mieście za darmo. Na terenie festiwalu jest także strefa dziecięca, gdzie rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów, a sami oddać się zabawie – tłumaczył podczas konferencji Radosław Malinowski. Do tego wszystkiego, dochodzą jeszcze seanse w Kinie za Rogiem oraz rejsy statkiem “Marianna”, z której Reggaeland można obejrzeć od strony królowej polskich rzek.

Karnety można kupić przy wejściu na teren festiwalu i kosztują 70 zł, a pojedynczy bilet na sobotę można kupić za 50 zł.

Fot. Mateusz Lenkiewicz