Amp Futbol Ekstraklasa rusza pod Drobinem

plakat - amp futbol ekstraklasa

Gryf Szczecin, Amp Futbol Kraków, Lampart Warszawa i GKS Góra zagrają w historycznym, pierwszym turnieju ampfutbolowej ekstraklasy. Impreza odbędzie się 2 i 3 maja na sportowo-rekreacyjnych obiektach ZM Świerczynek koło Drobina.

Próby zorganizowania ligi ampfutbolu podejmowane były w Polsce już kilka razy. Do tej pory jednak nie przynosiły one spodziewanych rezultatów. W końcu jednak udało się dopiąć szczegóły pierwszego turnieju ligowego. Jego organizacji podjął się GKS Góra. Swój przyjazd do poddrobińskiego Świerczynka zapowiedzieli między innymi gracze reprezentacji Polski, która w ubiegłym roku wywalczyła czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Meksyku.

Jestem dumny, że właśnie u nas odbędą się pierwsze w Polsce oficjalne rozgrywki klubów ampfutbolowych – mówi Rafał Bieńkowski, reprezentant Polski, na co dzień występujący w GKS-ie Góra. – Jestem przekonany, że sobotnio-niedzielny turniej przyczyni się do rozwoju naszej dyscypliny. – Mecze rozpoczynać się będą o 10.00, a kończyć o 15.00. Na sobotę zaplanowaliśmy wspólne oglądanie meczu finałowego Pucharu Polski.

Prawo do udziału w meczach ampfutbolu mają zawodnicy, którzy przeszli jednostronną amputację lub mają wadę kończyny (ręki u bramkarzy, nogi u graczy z pola).

Cieszę się bardzo, że dołączamy do krajów, w których istnieją ampfutbolowe ligi – mówi Mateusz Widłak, prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Polska. – Wierzę, że w Świerczynku pod zobaczymy ampfutbol w najlepszym wydaniu, a rozpoczynające się rozgrywki przyciągną do naszych klubów nowych zawodników. Każdego z nich powitamy z radością.