Amatorzy szybkiej jazdy stracili prawo jazdy. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Kolejni kierujący w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. – Zatrzymani kierujący, oprócz wysokich mandatów oraz 10 pkt. wpisanych do ewidencji kierujących naruszających przepisy, stracili prawo jazdy – mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

– W środę rano, podczas kontroli prędkości pojazdów poruszających się Trasą ks. J. Popiełuszki w Płocku, policjanci zatrzymali prawo jazdy aż trzem kierującym. Dopuszczalna prędkość na kontrolowanym odcinku drogi wynosiła 70 km/h, natomiast  rozwijane przez kierujących prędkości daleko odbiegały od dopuszczalnej – zwraca uwagę policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Pierwszym kierującym, który stracił  prawo jazdy, był 27-latek z Płocka. Mężczyzna pędził swoim oplem z prędkością ponad 120 km/h. Zaraz po nim kolejnych dwóch amatorów szybkiej jazdy zostało zatrzymanych za  zignorowanie obowiązującego ograniczenia.  49-latek z Płocka oraz 25-latek z powiatu zgierskiego, obaj kierujący bmw, rozwinęli na dość krótkim odcinku drogi prędkości sięgające 130 km/h.

Policja przed długim weekendem majowym apeluje do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie ostrożności na drodze. – Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!

Podczas zbliżającego się weekendu majowego policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole prędkości oraz kontrole stanu trzeźwości kierujących. Zamierzają zwracać szczególną uwagę również na zachowanie pieszych oraz motocyklistów, którzy już wyjechali na drogi Mazowsza. Policjanci będą sprawdzali właściwie przewożenie dzieci w fotelikach. Trzeba też pamiętać o obowiązującym w dniach 2 maja (godz. 18.00-22.00) oraz 1 i 3 maja (godz.8.00-22.00) zakazie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Ze względu na pandemię koronawirusa możliwości podróżowania w długi weekend majowy i spędzania wolnego czasu w gronie przyjaciół są ograniczone. Funkcjonariusze zwracają uwagę, aby przestrzegać zaleceń. – Liczymy na zdrowy rozsądek mieszkańców miasta oraz powiatu płockiego oraz życzymy bezpiecznego weekendu!