Aleje Kobylińskiego są przejezdne!

– Prace w Alejach Kobylińskiego polegały na budowie kanalizacji deszczowej. Podobnie jak na sąsiadującym z nimi spacerniaku – al. Pawła Nowaka. Budowa ta jest przygotowaniem do przyszłorocznego, gruntownego remontu ul. Tysiąclecia – informuje Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

Odbudowa i asfaltowanie obydwu jezdni Alei Kobylińskiego zakończyły się. W niedzielę wieczorem przejezdna była północna jezdnia Alei (koło tzw. Marynarza). W nocy z poniedziałku na wtorek przejezdna stała się również południowa. – Ale w jednym i drugim przypadku można korzystać tylko z jednego pasa – zastrzega Woźniak.

Dodaje, że przez cały wtorek na wyłączonych z ruchu fragmentach pasów toczyć się będą jeszcze prace – odbudowywana jest stara nawrotka, rozbierana tymczasowa nawrotka, budowany jest wjazd na jedną z posesji. – Od środy rano wszystkie pasy będą w pełni dostępne, choć mogą występować chwilowe utrudnienia, związane ze sprzątaniem placu budowy – podkreśla.

Prace będą się także jeszcze toczyć nad odbudowaniem przejścia dla pieszych, które łączy al. Spacerową z al. Pawła Nowaka. Powinno być gotowe przed Świętami.

Fot. Google Map.