Dwa medale płockich judoków

W niedzielę 15 września w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Mazowsza w Judo. Był to już czwarty z sześciu turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza 2013.

Czwórka judoków z Sakury Płock dotarła do półfinałów. Anna Rutkowska wywalczyła złoty medal w kategorii + 70 kg. po wygraniu wszystkich swoich walk przed czasem.

Medal brązowy w kategorii chłopców do 50 kg. wywalczył Kacper Korzeniewski. Po wygraniu 2 pojedynków eliminacyjnych przed czsem, kolejną walkę o wejście do finału młody judoka stoczył z Dąbrowskim Łukaszem z Warszawy. Ta walka zakończyła się przegraną płocczanina. W pojedynku o brąz Kacper wygrał z Wiktorem Miszczukiem z klubu Technik Orion Radzyń Podlaski.

Tuż za podium na 5 miejscach uplasowały się Magdalena Gałecka w kategorii do 52 kg., i Monika Olczyk w kategorii do 57 kg. Wielkie słowa uznania dla dziewczyn gdyż 3 miejsca były tak blisko. Magda prowadziła przez całą walkę o brąz, lecz przeciwniczka Makowska Aleksandra z klubu Start Radom wykonała punktowaną akcję równo z gągiem kończącym walkę. Szczęścia też zabrakło Monice Olczyk, dla której to był pierwszy start w zawodach.