Zwycięstwo Jutrzenki, dotkliwa porażka SMS-u

W weekend rozpoczęły się rozgrywki I ligi kobiet. Swoje pierwsze spotkanie wygrała MMKS Jutrzenka Płock, natomiast SMS Płock w swoim pierwszym spotkaniu w historii w I lidze doznał dotkliwej porażki.

Jutrzenka bardzo długo nie mogła złapać rytmu w tym meczu. Płocczanki „obudziły się” dopiero w 17. minucie gry przegrywały 5:9. Wtedy powoli jednak bardzo skutecznie zaczęły odrabiać straty i im dalej w mecz tym grać coraz lepiej. Udało im się nawet prowadzić do przerwy 15:14. W drugiej połowie płocczanki kontynuowały dobrą grę i i coraz bardziej odskakiwały rywalkom. Ostatecznie płocczanki wygrały spotkanie 26:22.

Drugi płocki zespół w I lidze kobiet, czyli SMS starał się postawić szczypiornistkom Sparty Oborniki. Drużyna z Obornik jest dużo bardziej doświadczona, jednak w pierwszej połowie zdecydowanie zlekceważyła drużynę z Płocka. To dało naszym zawodniczkom w pełni zasłużone prowadzenie do przerwy 15:13.

Niestety gospodynie musiały usłyszeć kilka mocnych słów w szatni bo na drugą połowę wyszły niesamowicie zmotywowane. Tylko drugą część meczu wygrały aż 23:8, co dało im zwycięstwo w całym spotkaniu 36:23.

MMKS Jutrzenka Płock – MKS AZS UMCS Lublin 26:22 (15:14)

Jutrzenka: Dobrowolska, Obrębalska – Waszkiewicz 2, Charzyńska 4, Stasiak 5, Krysiak 1, Dyszkiewicz 3, Borysławska 4, Mokrzka 7, Jasińska

Sparta Oborniki Wlkp. – SMS Płock 36:23 (13:15)

SMS: Chodań, Januchta, Sarnecka – Kwiecińska 5, Szyszkowska, Godziszewska 1, Urbaniak 8, Fryc, Piwowarczyk, Roguska, Nocoń 5, Łabuda 2, Suchy, Król