Nafciarze pokonali Puszczę Niepołomice

Piłkarze nożni Wisły pokonali na własnym stadionie Puszczę Niepołomice 1:0 (1:0). Strzelcem jedynego gola dla Wisły był Janusz Dziedzic.

Pierwszą akcję płocczanie mieli już w 4. minucie. Marcin Krzywicki na 5 metr do Janusza Dziedzica, jednak strzał naszego napastnika instynktownie obronił Andrzej Sobieszczyk.

Kolejna dobra akcja nafciarzy przyniosła im gola. Dobrym podaniem ze środka pola popisał się Filip Burkhardt. Na prawej stronie znalazł się Krzysztof Janus, który idealnie dograł do Janusza Dziedzica, a ten umieścił piłkę w siatce.

W 15. minucie kolejną doskonałą sytuację mieli nafciarze, ale mimo świetnego dośrodkowania napastnik Wisły trafił w poprzeczkę. Im dalej w mecz tym płocczanie coraz bardziej się rozkręcali, jednak dwie kolejne szanse nie zostały zamienione na bramkę. W 17. minucie Wiśle należał się ewidentny rzut karny. Janusz Dziedzic odebrał piłkę bramkarzowi, który źle przyjął piłkę, a ten powalił go na ziemię. Niestety w tej sytuacji gwizdek arbitra milczał. Nasi zawodnicy mieli jeszcze kilka doskonałych sytuacji do zdobycia bramki nie udało się trafić do siatki rywali i do przerwy prowadzili 1:0.

W drugiej połowie podopieczni Marcina Kaczmarka raz po raz starali się pokonać bramkarza drużyny z Niepołomic, choć ich wszystkie ataki okazały się nieskuteczne. Ostatecznie płocczanie pokonali rywali 1:0.

Wisła Płock – Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)

Bramka: Dziedzic (11.)

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Magdoń, Radić, Hiszpański – Góralski, Burkhardt (87. Sielewski), Janus, Kaczmarek (34. Grudzień) – Dziedzic, Krzywicki (70. Sekulski)

Puszcza: Sobieszczyk – Zontek (46. Czychowski), Lewiński, Biernat, Mikołajczyk – Cholewiak, Wallece (29. Kałat), Nowak, Rodin (63. Moskwik) – Janik, Borovićanin