Nieciecza zdobyta, Wisła pnie się w górę

Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka pokonali w Niecieczy tamtejszą Termalikę Bruk-Bet 2:0. Wygrana jest tym cenniejsza, że niecieczanie od początku sezonu 2014/2015 nadają ton pierwszoligowym rozgrywkom.

Gdy w Płocku pojawiały się zespoły, które więcej uwagi poświęcały destrukcji, niż konstruowaniu akcji, Wisła miała poważne problemy. I gubiła punkty nawet w pojedynkach z teoretycznie słabszymi rywalami. Kiedy więc płocczanie pojechali do Niecieczy na mecz z liderem tabeli, zastosowali podobną taktykę.

Ale nie od razu. Wprawdzie niecieczanie usiłowali od pierwszych minut przejąć kontrolę nad meczem, ale Wisła czekała na okazję do kontrataku. I nadeszła ona wyjątkowo szybko, gdy Jacek Góralski posłał piłkę na pole karne, a Marcin Krzywicki ze stoickim spokojem pokonał bramkarza miejscowych.

Od tego momentu przyjezdni cofnęli się do defensywy, pozwalając Termalice na rozgrywanie piłki w środkowej strefie boiska. Ale w pobliżu bramki Seweryna Kiełpina miejscowi nie mieli już tak wielkiej swobody. Defensywa Wisły spisywała się bowiem niemal bez zarzutu, nie dopuszczając miejscowych do klarownych sytuacji. Tylko dwa razy gospodarzom udało się uśpić czujność obrony. Za pierwszym razem jednak Tomasz Foszmańczyk strzelił na tyle czytelnie, że Seweryn Kiełpin nie miał żadnych problemów z obroną, później zaś Mateusz Kupczak strzelił obok bramki.

Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie nie zdarzy się już nic ciekawego, Wisła wyprowadziła kontratak, który wykończył Dimitar Iliew, podwyższając prowadzenie gości.

Druga połowa była niemal dokładną kopią pierwszej. Termalica wściekle atakowała, a podopieczni trenera Marcina Kaczmarka bronili się bardzo umiejętnie. Kiedy zaś rozległ się gwizdek oznajmiający koniec meczu, płocczanie mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa i awansu na trzecie miejsce w tabeli. Po trzynastu kolejkach Wisła jest na trzecim miejscu w tabeli pierwszej ligi, tracąc jeden punkt do Zagłębia Lubin, a trzy do Termaliki Nieciecza.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Wisła Płock 0:2 (0:2)

Bramki: Krzywicki (9.) 9 Iliew (45. +1)

Termalica: Nowak – Maslo, Czerwiński, Kopacz, Kupczak – Kaczmarczyk, Kamiński (77. Janeczko), Pleva, Biskup (46. Jarecki), Foszmańczyk (58. Paluchowski) – Drozdowicz

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Sielewski, Radić, Hiszpański – Góralski (87. Magdoń), Wlazło, Janus, Kacprzycki (60. Stępiński), Iliew – Krzywicki (72. Ruszkul)

Żółte kartki: Kaczmarczyk, Kamiński i Jarecki (Termalica) oraz Góralski, Wlazło, Hiszpański i Ruszkul (Wisła)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)