Wisła wygrała, ale zestresowała kibiców

Po dwóch wyjazdowych porażkach piłkarze ręczni Wisły zanotowali drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów, pokonując w Orlen Arenie szwedzki Alingsas HK. Z dwucyfrowym dorobkiem bramkowym zakończyli mecz Nemanja Zelenović i Jesper Kondradsson.

Po czterech minutach na świetlnej tablicy widniał remisowy wynik 2:2. Ale na swoją kolejną bramkę goście czekać musieli prawie kwadrans. Płocczanie w tym czasie siedmiokrotnie wpisywali się na listę strzelców. Gospodarze wypracowali sobie wyraźne prowadzenie, co dało im spory komfort gry. Do końca pierwszej połowy gospodarze utrzymywali wysoką różnicę bramkową. Przede wszystkim dzięki rozważnej taktyce i zablokowaniu Szwedom drogi do szybkiego wyprowadzania ataków. – Na pierwszą połowę wyszliśmy niezwykle zmotywowani i zdeterminowani. Staraliśmy się realizować przedmeczowe założenia taktyczne i dzięki temu po 30 minutach prowadziliśmy różnicą sześciu bramek – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Nemanja Zelenović. – Niestety, po przerwie zabrakło nam wcześniejszej determinacji. I stąd nasze kłopoty w drugiej części gry.

Po przerwie sześciobramkowa przewaga Wisły błyskawicznie zaczęła topnieć. Płocczanie zaczęli nagle się spieszyć, chociaż to oni do tej pory kontrolowali grę i powinni zwalniać tempo rozgrywania swoich akcji. Pośpiech nafciarzy był wodą na młyn Szwedów, którzy mogli udowodnić, że doskonale czują się w kontratakach.

Przewaga podopiecznych trenera Manolo Cadenasa stopniała do jednego oczka. I wtedy dał o sobie znać Rodrigo Corrales, który – podobnie jak w pierwszej połowie – zamurował bramkę. A jego partnerzy wykorzystali sytuację, odskakując rywalom na pięć bramek.

Zawodnicy ze Szwecji do ostatnich chwil walczyli o jak najkorzystniejszy dla siebie rezultat. Niespodzianki nie było. Ale powodów do zachwytu również. Wisła wygrała, chociaż nie zachwyciła. Najważniejsze są jednak dwa punkty.

Orlen Wisła Płock – Alingsas HK 28:25 (15:9)

Orlen Wisła: Corrales, Wichary – Racotea, Tioumentsev 4, Ghionea 3, Syprzak 2, Zelenović 10, Nikcević 2, Rocha 5, Pusica, Montoro, Wiśniewski, Daszek

Alingsas: Aggefors, Frisk – Enstrom 1, Tellander 1, Darj 3, Claar, Kondradsson 10, Teern, Nilsson 4, Frend 2, Torbjornsson 2, Johansson 2, Bergendahl