Dwie wygrane juniorek, zwycięstwo kadetek

Bardzo dobrze spisała się grająca we własnej hali ekipa MUKS Volley. Płocczanki wygrały dwa mecze z GLKS-em Nadarzyn i jeden ze Spartą Warszawa.

Klub prowadzony przez trenera Jerzego Chęcińskiego zmierzył się z nadarzyniankami w rozgrywkach juniorek i kadetek. Juniorki zaczęły swój mecz doskonale. Dzięki świetnej zagrywce zespół z Płocka bez większych problemów wygrał dwa pierwsze sety. Kiedy wydawało się, że spotkanie powinno skończyć się gładkim 3:0, przyjezdne otrząsnęły się z letargu i wygrały trzecią partię. Czwarta odsłona meczu zaczęła się od prowadzenia miejscowych 11:3 i 16:9. Niestety, coś załamało się w grze Volleya, a GLKS doprowadził do remisu 22:22. Na szczęście ostatnie słowo należało do zawodniczek trenera Jerzego Chęcińskiego, które wygrały cały pojedynek, 3:1.

Konfrontacja płockich kadetek z rówieśniczkami z GLKS-u Nadarzyn nie miała praktycznie żadnej historii. Miejscowe raziły swoje rywalki doskonałą zagrywką, a w ataku dysponowały bez porównania większą siłą. Nic więc dziwnego, że gładko wygrały 3:0.

Konfrontacja juniorek ze Spartą I Warszawa zakończyła się, podobnie jak potyczka z GLKS-em, wygraną płocczanek 3:1. Chociaż wynik był podobny jak dzień wcześniej, przebieg obu meczów różnił się dość istotnie. Tym razem miejscowe po wygraniu pierwszej partii, oddały swoim przeciwniczkom drugiego seta. Trzecia partia wygrana przez zawodniczki Volleya dawała nadzieję na zwycięstwo za trzy punkty. W decydującej odsłonie miejscowe prowadziły już 11:3, ale pozwoliły rywalkom doprowadzić do remisu 17:17. Na szczęście płocczanki zachowały więcej zimnej krwi, wygrywając seta, co dało im zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.