Nie chciał uderzyć w sarny, trafił do szpitala

image_pdfimage_print

W miejscowości Stare Draganie kierowca chcący uniknąć zderzenia z sarnami, które wybiegły na jezdnię, zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym wylądował w rowie. Kierowca i pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Zdarzenie, do którego doszło w Starym Draganiu, było najpoważniejszym podczas minionego weekendu w całym powiecie płockim. Można więc powiedzieć, że dwa dni wolne od pracy okazały się tym razem wyjątkowo spokojne. Być może wpływ na to miała policyjna akcja „Stop pirat”, która miała poprawić stan bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość bądź prowadzą swoje pojazdy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Funkcjonariusze płockiej drogówki w ciągu minionego weekendu skontrolowali niemal 300 pojazdów. Zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców. Ujawnili jedną osobę z orzeczonym sądowo zakazem prowadzenia pojazdów, zatrzymali pięć praw jazdy.Za przekroczenie dozwolonej prędkości wypisali 115 mandatów. Policjanci ruchu drogowego zapowiadają, że czujność w stosunku do osób łamiących przepisy, szczególnie dotyczące dozwolonej prędkości, będą zachowywać nie tylko podczas takich akcji jak ta, która odbywała się w miniony weekend.