Polki przegrały z Holandią, trzy bramki Mokrzkiej

Reprezentacja Polski juniorek przegrała z reprezentacją Holandii 22:25 (11:13). To oznacza, że polki definitywnie straciły szansę na grę o miejsca 9-12.

To oznacza również, że nasza reprezentacja nie zapewni sobie udziałem w tym turnieju miejsca w przyszłorocznych mistrzostwach świata (udział weźmie 11 zespołów mistrzostw Europy).

Choć mecz nieźle się zaczął dla podopiecznych Haralda Tłuczykonta, to radość z dobrej gry nie trwała długo. W 14. minucie nasze zawodniczki przegrywały 4:6 i taka dwubramkowa przewaga utrzymała się do przerwy. W drugiej połowie, choć nasze zawodniczki jeszcze starały się powalczyć i w 36. minucie było nawet 13:13, to była niestety tylko kwestia czasu kiedy „Oranje” odskoczą. Ich przewaga szybko urosła do pięciu goli (17:22) i szczypiornistki z Holandii tylko kontrolowały przebieg spotkania, ostatecznie pokonując nasz zespół 25:22.

W barwach biało-czerwonych zagrała zawodniczka Jutrzenki Płock Karolina Mokrzka. „Mokra” zdobyła dla naszego zespołu trzy bramki.

Ostatni mecz w grupie I1, polki zagrają z Francją, która ma pewny udział w meczu o miejsca 9-12.

Polska – Holandia 22:25 (11:13)

Polska: Sarnecka, Krupa – Urbaniak, Herbut 1, Oreszczuk, Zimny 1, Balsam 2, Nocuń 2, Konofał 3, Mokrzka 3, Kwiecińska 3, Świerżewska 3, Dworczak 3, Trawczyńska 1, Jackiewicz, Tomaszewska

Holandia: Duijndam, Hoogenboom, van Hesse – van Leeuwen 2, Boonkamp 1, Haggerty 2, Nieuwenweg 5, Rijks 2, Noordik, Zwinkels, Visser, Meijer, Amega 3, Zengernik 2, van Rossum, van Buren 8