Polki zagrają tylko o miejsca 9-16

image

Niestety reprezentacji Polski juniorek nie udało się wygrać z Hiszpanią (25:30). To oznacza, że polki nie zagrają w dalszej fazie turnieju, a zostanie im walka o miejsca 9-16.

O końcowej porażce zadecydowały błędy z początku spotkania. Mecz nie układał się po myśli biało-czerwonych już od pierwszych minut. Podopieczne Haralda Tłuczykonta po 13 minutach przegrywały już 3:8, a po pierwszej połowie 14:19. W drugiej połowie przewaga drużyny hiszpańskiej utrzymała się i ostatecznie nasze zawodniczki przegrały mecz decydujący o awansie do dalszej fazy rozgrywek 25:30.

W reprezentacji Polski zagrała zawodniczka Jutrzenki Płock – Karolina Mokrzka. Popularna „Mokra” rzuciła pięć goli jednak to nie pomogło w pokonaniu drużyny Hiszpanii.

Polska – Hiszpania 25:30 (14:19)

Polska: Sarnecka, Krupa – Dworczak 5, Mokrzka 5, Trawczyńska 5, Swierżewska 3, Herbut 2, Zimny 2, Kwiecińska 1, Tomaszewska 1, Urbaniak 1, Balsam, Jackiewicz, Konofał, Nocuń, Oreszczuk