Nafciarze zajęli 5. miejsce na Energy Cup

image

Szczypiorniści Orlen Wisły pokonali w meczu o 5. miejsce szwedzką Eskilstunę Guif. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 32:32. W rzutach karnych lepsi okazali się nafciarze, którzy pokonali rywali 36:34.

Od samego początku to płocczanie narzucili swój styl gry. Po dziesięciu minutach prowadzili 6:3. Po kolejnych dziesięciu już 12:6, a do przerwy 18:12. Niestety w drugiej połowie nafciarze zaczęli grać słabiej, a zespół ze Szwecji krok po kroku zmniejszał straty ostatecznie doprowadzając do remisu 32:32 na koniec spotkania. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze Manolo Cadenasa – wygrali 4:2.

W sobotę piłkarze ręczni Wisły grali dwa mecze sparingowe i niestety obydwa zakończyły się zwycięstwami rywali. Najpierw płocczanie ulegli TSV Hannover 24:25, a później Rhein Neckar Lowen 24:32.

Orlen Wisła Płock – Eskilstuna Guif 36:34 po karnych (32:32, 18:12)

Orlen Wisła: Šego, Wichary, Morawski – Nikčević 6, Milas, Jurkiewicz 6, Piechowski, Eklemović 2, Kavaš 3, Lijewski, Ghionea 9, Syprzak 5, Kwiatkowski, Toromanović 5