Porażka nafciarzy na otwarcie Energy Cup

image

Piłkarze ręczni Orlen Wisły w sobotę rozpoczęli zmagania podczas Energy Cup w Ilsenburgu. W pierwszym meczu przegrali z TSV Hannoverem Bugdorf 24:25 (14:10).

Całe spotkanie dobrze układało się dla zawodników z Płocka. Nasi szczypiorniści od samego początku prowadzili. Po dziesięciu minutach 5:3, dwudziestu 10:6, a do przerwy 14:10. Takie prowadzenie utrzymywało się również w drugiej połowie, jednak im bliżej końca spotkania tym lepiej zaczynali grać piłkarze TSV. Ostatnie prowadzenie miało miejsce w 55. minucie spotkania. Wtedy to zawodnicy Hannoveru wyszli na prowadzenie i ostatecznie wygrali spotkanie 25:24.

To pierwsza porażka płocczan w przygotowaniach do sezonu 2013/14. Wcześniej zaliczyli komplet zwycięstw na turnieju w Kwidzynie (Orlen Wisła grała z MKS Nielbą Wągrowiec, SPR Wybrzeżem Gdańsk, Gaz-System Pogonią Szczecin i MMTS-em Kwidzyn), a w czwartek pokonali niespodziewanie SC Magdeburg.

W sobotę o godz. 19 rozegrają jeszcze jedno spotkanie. Tym razem rywalami podopiecznych Manolo Cadenasa będzie Rhein Neckar Lowen.

TSV Hannover Burgdorf – Orlen Wisła Płock 25:24 (10:14)

Orlen Wisła: Šego, Wichary, Morawski – Nikčević, Wiśniewski, Milas, Jurkiewicz, Piechowski, Eklemović, Kavaš, Lijewski, Ghionea, Góralski, Syprzak, Kwiatkowski, Toromanović