Polki pokonały Portugalię. Cztery bramki Mokrzkiej

image

Reprezentacja Polski juniorek wygrała pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej, które odbywają się w Gdańsku i Gdyni. Polki pokonały Portugalię 25:21 (12:11).

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla naszej kadry. Pierwsze prowadzenie biało-czerwone uzyskały dopiero w 27. minucie. Wtedy na 11:10 trafiła do bramki Małgorzata Trawczyńska. W drugiej połowie podopieczne Haralda Tłuczykonta grały jak w transie i tylko powiększały swoją przewagę. Ostatecznie pokonały Portugalię 25:21 (12:11).

Bardzo dobry występ zaliczyła zawodniczka Jutrzenki Płock Karolina Mokrzka. „Mokra” czterokrotnie trafiała do siatki rywalek.

Portugalia – Polska 21:25 (11:12)

Polska: Sarnecka, Krupa – Urbaniak 1, Herbut 2, Oreszczuk, Zimny 1, Balsam 1, Nocuń 6, Konofał 1, Mokrzka 4, Kwiecińska 1, Świerżewska 2, Dworczak 2, Trawczyńska  4, Jackiewicz, Tomaszewska