Nafciarze wygrywają turniej w Kwidzynie! Kisiel: Na pewno jest dużo do poprawy

Dziennik Płocki

Zawodnicy Orlen Wisły pewnie pokonali w ostatnim spotkaniu turnieju MMTS Kwidzyn 28:22 (12:9). Tym samym wygrali wszystkie cztery mecze i triumfowali w całym turnieju.

Pierwsze osiemnaście minut spotkania było bardzo dobre w wykonaniu naszych zawodników (11:3), jednak do przerwy nafciarze prowadzili z MMTS-em Kwidzyn tylko 12:9. W drugiej połowie kwidzynianie powalczyli tylko przez pierwsze 10 minut. Później znów zaczęła dominować Wisła i ostatecznie wygrała 28:22. Link do relacji live z tego spotkania – tutaj.

Cieszyć może postawa wszystkich trzech bramkarzy. W każdym z czterech meczów mogliśmy na chociaż jednego z nich liczyć. Co było na minus? – Znam krótko trenera Manolo Cadenasa, ale już teraz mogę powiedzieć, że znajdzie on bardzo dużo rzeczy, które trzeba poprawić – mówi II trener Orlen Wisły Krzysztof Kisiel.

W czwartek Wisła zagra sparing z SC Magdeburg, a dzień później weźmie udział w turnieju w Ilsenburgu, gdzie na pewno zmierzy się z TSV Hannover i Rhein Neckar Lowen. Kolejni rywale zależą od wyniku nafciarzy. Jak będą wyglądały najbliższe dni? – To są tylko trzy dni i czekają nas cztery treningi – tłumaczy Kisiel. – W czwartek czeka nas mecz, później sparing, a w piątek zaczynamy turniej. Podsumowując w najbliższym tygodniu czeka nas podróż do Niemiec, pięć treningów i cztery mecze sparingowe.

MMTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock 22:28 (9:12)

Orlen Wisła: Wichary, Sego – Nikcević 10, Ghionea 4, Nenadić 3, Jurkiewicz 3, Wiśniewski 2, Toromanović 2, Lijewski 2, Eklemović 2, Syprzak, Kwiatkowski, Kavas, Góralski, Piechowski