Płock biega na brązowo

Doskonale spisała się ekipa klubu Płock Biega No Age Limit w tegorocznej edycji Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie-Gołąbkach. Płocczanie wywalczyli dwa brązowe medale – w klasyfikacji drużynowej oraz w kategorii M-20.

W Trzemesznie na starcie stanęły aż 52 ekipy z całej Polski. Pierwsze miejsce przypadło drużynie 11 lD KP PANC, która wyprzedziła Altom Gniezno. Płock Biega No Age Limit zajęla miejsce na najniższym stopniu podium. – Nasza drużyna z czasem 3.59,24 zajęła trzecie miejsce, stając na najniższym stopniu podium – mówi prezes klubu Bogdan Makowski. – W rywalizacji drużynowej liczono czas czterech zawodników z każdego klubu. Dwie pierwsze ekipy miały w swoich szeregach kadrowiczów. Do Altomu zabrakło nam zaledwie sześciu minut. Być może gdyby dwóch naszych najlepszych zawodników nie zmagało się z kontuzjami, bylibyśmy nieco wyżej. Ale trzecia pozycja to również wielki sukces.

W rywalizacji indywidualnej wzięło udział około tysiąca zawodników, wśród których znalazła się również siedemnastoosobowa ekipa z Płocka. Najlepszym z biegaczy Płock Biega No Age Limit okazał się Paweł Wojtczak. Czas 56, 39 dał mu 19. miejsce w kategorii open.

Bardzo dobrze spisał się również Radek Żbikowski. Najmłodszy zawodnik klubu Płock Biega No Age Limit uzyskał czas 1.08,26 godz, co cało mu trzecie miejsce wśród zawodników, którzy nie ukończyli 20. roku życia.