Oby w lidze było tak samo

W ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015 Wisła pokonała w Płocku Dolcan 2:0. Zespół z Ząbek zakończył poprzednie rozgrywki pierwszej ligi na trzecim miejscu.

Sparing z Dolcanem Ząbki był dla trenera Marcina Kaczmarka okazją do przetestowania ustawienia, w jakim Wisła zacząć może wyjazdowy mecz z Bytovią Bytów inaugurujący pierwszoligowe rozgrywki w nowym sezonie.
W pierwszej połowie gra co chwilę przenosiła się spod jednej bramki pod drugą. Oba zespoły wypracowały sobie kilka znakomitych sytuacji do zdobycia gola. Wisła mogła mówić o pechu, gdy Wojciech Zyska ulokował piłkę w siatce, ale sędzia nie uznał gola, ponieważ Filip Burkhardt minimalnie spóźnił się z podaniem i młodzieżowiec z Gdańska był na spalonym.
Tuż przed zakończeniem pierwszej części gry Patryk Mikita znalazł się sam przed Sewerynem Kiełpinem, ale nieznacznie przestrzelił.
Po zmianie stron optyczna przewaga należała do Dolcanu, ale bramki zdobywali gospodarze. Pierwszego gola zdobył głową Piotr Wlzło, który wyskoczył najwyżej do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego.
Niespełna kwadrans po zdobyciu gola płocczanie stracili swego bramkarza. Seweryn Kiełpin interweniował ręką poza polem karnym, za co ukarany został czerwoną kartką. Obaj trenerzy zgodzili się jednak, aby Wisła dokończyła mecz w pełnym składzie.
Wynik końcowy ustalony został kilka minut przed zakończeniem meczu, gdy Piotr Ruszkul wykorzystał dośrodkowanie Fabiana Hiszpańskiego i ulokował piłkę w siatce.

Wisła Płock – Dolcan Ząbki 2:0 (0:0)
Bramki: Wlazło (52.) i Ruszkul (85.)
Wisła: Kiełpin (65. Szczepankiewicz) – Stefańczyk, Sielewski (70. Kostrzewa), Kostrzewa (46. Radić), Hiszpański (46. Hempel) – Janus (46. Jabłoński), Góralski (70. Zyska), Burkhardt (46. Ruszkul), Zyska (46. Wlazło), Kaczmarek (70. Janus) – Ilijew (46. Krzywicki)
Dolcan: Kryczka – Cichocki (5. Tadrowski), Długołęcki, Klepczarek, Jakubik, Matuszek, Wiśniewski, Łuszkiewicz, Świerblewski (27. Mikita), Piesio, Neumann

Żółta kartka: Kostrzewa (Wisła)

Czerwona kartka: Kiełpin (65. min.) – Wisła