Polacy na dobrej drodze do 9. miejsca

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej plażowej odniosła drugie zwycięstwo na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej plażowej w dniu dzisiejszym. Polacy po wcześniejszym zwycięstwie nad ekipą Turcji tym razem bez najmniejszych problemów pokonali Szwajcarów 2:0.

Pierwszy set zakończył się deklasacją rywali. Polacy zwyciężyli 27:15 nie dając nawet przez moment żadnych złudzeń rywalom na osiągnięcie korzystnego rezultatu. W drugim secie ponownie biało – czerwoni pewnie pokonali drużynę Szwajcarii, tym razem 21:16. Dzięki świetnej grze nasi zawodnicy spokojnie zwyciężyli 2:0 i mają duże szanse na zajęcie 9. miejsca.
W spotkaniu zagrał zawodnik BHT Petrochemia Płock, Marcin Miedziński, który z dorobkiem ośmiu punktów (cztery bramki za dwa punkty) był czwartym strzelcem zespołu. Lepiej od płocczanina punktowali w tym spotkaniu Jarosław Knopik (12 punktów), Robert Juszczyk oraz Mariusz Łukasiewicz (obaj po 10 punktów).
W dniu jutrzejszym reprezentanci Polski rozegrają dwa ostatnie spotkania na tych mistrzostwach. Rywalami biało – czerwonych będą ekipy Włoch i Szwecji.