Pewne zwycięstwo Polski

Po zakończeniu fazy grupowej mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej Polacy rozpoczęli walkę o miejsca 9-13. W pierwszym spotkaniu pewnie pokonali Turcję 2:0.

Polacy w pierwszym secie pokonali rywali 17:14. Drugi także zakończył się ostatecznie spokojnym zwycięstwem Polaków 19:16, choć przez sporą cześć tego seta obie drużyny grały punkt za punkt i nie raz to Turcy obejmowali prowadzenie. Dopiero w końcówce udało się naszym reprezentantom wyjść na prowadzenie, dzięki czemu biało – czerwoni zwyciężyli 2:0. Najskuteczniejszym zawodnikiem w nasze drużynie był Mariusz Łukasiewicz, który zdobył 13. punktów. Żadnych punktów w spotkaniu nie zdobył czołowy zawodnik biało – czerwonych, reprezentant BHT Petrochemia Płock, Marcin Miedziński. Dziś nasi reprezentanci rozegrają jeszcze jedno spotkanie. O godzinie 19:00 rywalami Polaków będzie ekipa Szwajcarii.