Polacy wygrywają ze Szwajcarią. Miedziński znów najskuteczniejszy!

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej Polacy pokonali Szwajcarów po shoot-outach 2:1.

Pierwszy set nie był udany dla biało-czerwonych. Nasi zawodnicy praktycznie cały czas gonili wynik i ostatecznie przegrali 19:20. W drugim secie doskonale zagrał Marcin Miedziński. Płocczanin rzucił aż sześć goli za dwa punkty i z jednym punktem z pierwszego seta stał się najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny, a biało-czerwoni pokonali Szwajcarów 23:22. O zwycięstwie miały zadecydować shoot-outy. W nich lepsi okazali się Polacy pokonując rywali 12:10.

Niestety nasi zawodnicy zajęli dopiero 5. miejsce w swojej grupie i pozostanie im tylko walka o miejsce 9-13. Polacy z stworzą grupę z ostatnimi zespołami grupy A i dwoma ostatnimi zespołami swojej grupy B. Oznacza to, że biało-czerwoni jeszcze raz zagrają z Włochami (13 lipca) i Szwajcarią (12 lipca) oraz Turcją (13 lipca) i Szwecją (12 lipca).

Polska – Szwajcaria 2:1 (19:20, 23:22, 12:10)

Polska: Krekora 6, Szych 2, Miedziński 13, Włudarczyk 4, Łukaszewicz 11, Juszczyk 2, Żywocki 6, Knopik 10