Porażka na początek mistrzostw. Świetny mecz Miedzińskiego

Beach Handball Team Petrochemia

W pierwszym spotkaniu na Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej plażowej reprezentacja Polski przegrała z Rosją 1:2. W spotkaniu wystąpili dwaj zawodnicy z BHT Petrochemia Płock.

Początek spotkania z Rosją przebiegał po myśli naszych reprezentantów, którzy zdołali wygrać pierwszy set 20:19. Niestety w drugim secie do głosu doszli faworyzowani Rosjanie i zwyciężyli 22:10, dzięki czemu zdołali wyrównać wynik spotkania na 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, tzw. shoot-outy, w których niestety lepsi okazali się rywale Polski zwyciężając 7:6. Dzięki temu Rosjanie wyszli zwycięsko z pojedynku z reprezentacją Polski wygrywając całe spotkanie 2:1.

W meczu wystąpili obaj płocczanie – Adrian Fiodor oraz Marcin Miedziński. Pierwszy z nich dzielnie bronił bramki naszej reprezentacji, natomiast drugi był najlepszym strzelcem naszego zespołu zdobywając w całym spotkaniu 13 punktów.