Projekt obywatelski w realizacji

image_pdfimage_print

Ruszył remont sali do zajęć integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej nr 18 – propozycja, która w głosowaniu mieszkańców zajęła trzecie miejsce.

W ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego pięć projektów zostało skierowanych do realizacji. Na pierwszym miejscu znalazła się propozycja Piotra Gryszpanowicza zatytułowana „Stop tirom w Płocku”, do wprowadzenia której urząd miasta czyni obecnie przygotowania, o czym pisaliśmy w minioną środę. Za 3 mln zł. BO powstanie także miejska przystań, wzorowana na Dworcu Wodnym „Płock”, zostanie wyremontowana sala do zajęć sensorycznych w Szkole Podstawowej nr 18, odnowiona barka „Sandomierka”, a także sfinansowany projekt „Moja wymarzona szkoła”, polegający na zakupieniu pomocy naukowych dla Gimnazjum nr 5.

Największe powody do radości ma obecnie dyrektor SP 18 – Jarosław Kalaszczyński, ponieważ w zarządzanej przez niego placówce ruszył właśnie remont. Jak poinformował nas dyrektor szkoła otrzymała już środki finansowe, w wysokości 30 tys. zł i wyłoniła firmę, która zajmie się pierwszym etapem remontu. Ten będzie się bowiem składał z dwóch części. Na początek salę, gdzie znajdzie się odpowiedni do zajęć sensorycznych sprzęt, należy dobrze przygotować. W szkolnym pomieszczeniu, w którym do tej pory odbywały się lekcje, trzeba wymienić okna i podłogi, a także instalację elektryczną. Po tym remoncie będzie można przejść do drugiego etapu, czyli salę zapełniać sprzętem do zajęć sensorycznych.

Dyrektor SP 18 nie kryje oczywiście radości z faktu, że to właśnie projekt autorstwa Magdaleny Regulińskiej i Anny Ciulińskiej zajął miejsce, które zapewniło jego realizację.

– Marzyliśmy o takiej sali terapeutycznej – mówi dyrektor Kalaszczyński. –  Mamy cztery klasy integracyjne, 20 dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym oraz kilkadziesiąt uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Teraz będziemy mogli lepiej im pomóc – dodaje.

Dyrektor zapowiada, że sala do zajęć integracji sensorycznej będzie gotowa na początek roku szkolnego.