Duńczycy okazali się lepsi. Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe

W ramach meczu 6. kolejki EHF Champions League ORLEN Wisła Płock rywalizowała na wyjeździe z duńskim zespołem Fredericia Håndboldklub. W spotkaniu rozgrywanym w Odense lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali z Nafciarzami 28:25.

I połowa

Wynik spotkania 6. kolejki Ligi Mistrzów bramką z rzutu karnego otworzył Kasper Andersen. Następnie z linii 7. metra nie mylił się Michał Daszek, po czym drugą siódemkę z rzędu wykorzystał Kasper Andersen. Chwilę później ponownie na listę strzelców wpisał się Michał Daszek, natomiast w szeregach gospodarzy punktował Evgeni Pevnov. Kolejna akcja płocczan zakończyła się niepowodzeniem, dzięki czemu trafienie dla miejscowych dopisał Reiner Taboada, wykluczając przy tym z gry Tomasa Pirocha.

W 10. minucie rywalizacji dystans do Nafciarzy powiększył Anders Martinusen, na ławkę kar odesłany został Lasse Balstad, a bezbramkowy okres ORLEN Wisły Płock zakończył Zoltan Szita. Wkrótce po tym padł gol Andersa Martinusena, na którego szybko i skutecznie odpowiedział Lovro Mihić. Następnie Viktora Hallgrimssona pokonał William Andersson, wykluczony z gry został Tomas Piroch, a ze skrzydła punktował Kasper Andersen. W kolejnej akcji podyktowany rzut karny wykorzystał Michał Daszek, a wskutek nieudanego ataku miejscowych dystans do nich pomniejszył Abel Serdio. Chwilę później szyki obronne płocczan przełamał Reiner Taboada, natomiast bramki dla Nafciarzy zdobywali Michał Daszek oraz Tim Cokan.

W 20. minucie meczu trafienie dla Duńczyków dopisał Mads Kjeldgaard, a na ławkę kar odesłany został Martin Bisgaard. Wkrótce po tym padł gol autorstwa Williama Anderssona, na którego szybko i skutecznie ze skrzydła odpowiedział Lovro Mihić. Następnie piłkę w bramce płocczan umieścili William Andersson oraz Mads Kjeldgaard. Widząc, co się dzieje na boisku, o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu na listę strzelców wpisał się Zoltan Szita, obronę zanotował Viktor Hallgrimsson, karę dwóch minut otrzymał Lasse Balstad, a podyktowany rzut karny wykorzystał Miha Zarabec. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy o czas poprosił trener Fredericia Håndboldklub – Gudmundur Gudmundsson. Po przerwie nie padła już żadna bramka przez co pierwsza część rywalizacji zakończyła się wynikiem 13:11 z korzyścią dla Duńczyków.

II połowa

Drugą połowę pojedynku od trafienia rozpoczął Reiner Taboada, po czym gola zdobył Tomas Piroch. Chwilę później na listę strzelców wpisał się William Andersson, a dla Nafciarzy punktował Gergo Fazekas. W kolejnej akcji Lasse Balstad pokonał Viktora Hallgrimssona, po czym ponownie trafiał Gergo Fazekas. Następnie podyktowany rzut karny wykorzystał Kasper Andersen, a wskutek nieudanego ataku gości w szeregach Duńczyków punktował także Reiner Taboada. W 39. minucie meczu w wyniku gradacji kar czerwoną kartkę ujrzał Lasse Balstad, a z linii 7. metra nie mylił się Miha Zarabec.

Wkrótce po tym szyki obronne przyjezdnych przełamali William Andersson, a także Anders Martinusen. W kolejnej akcji bramkę zdobywał Miha Zarabec, na którą rzutem z dystansu odpowiedział Kasper Andersen. Następnie ze skrzydła trafiał Tim Cokan, a dzięki interwencji Viktora Hallgrimssona golem wtórował mu Miha Zarabec. Na niecały kwadrans przed końcem spotkania punktował Reiner Taboada, wykluczając przy tym z gry Leona Susnję. Chwilę później dystans do rywali zmniejszył Zoltan Szita, po czym piłkę w bramce płocczan umieścił William Andersson.

W 50. minucie meczu Sebastiana Frandsena pokonał Zoltan Szita, wykluczając przy tym z gry Evgeniego Pevnova. W kolejnej akcji celny rzut oddał Willam Andersson, po czym na ławkę kar odesłany został Einar Olafsson, a z linii 7. metra nie mylił się Miha Zarabec. Następnie gospodarze popełnili faul w ataku, dzięki czemu piłkę w ich niestrzeżonej bramce umieścił Lovro Mihić. Widząc, co się dzieje na boisku, o czas poprosił szkoleniowiec Fredericia Håndboldklub – Gudmundur Gudmundsson. Po wznowieniu podyktowany rzut karny wykorzystał Kasper Andersen, a dzięki obronie Sebastiana Frandsena dla Duńczyków trafiał także William Andersson. Chwilę później o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie szyki obronne miejscowych przełamał Gergo Fazekas, po czym na listę strzelców wpisał się Reiner Taboada. W kolejnej akcji karę 2 minut otrzymał Einar Olafsson, a bramkę ponownie zdobył Gergo Fazekas. Wkrótce po tym William Andersson pokonał Viktora Hallgrimssona, a o czas poprosił szkoleniowiec Nafciarzy – Xavi Sabate. Po wznowieniu padł gol autorstwa Gergo Fazekasa, a mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Wicemistrza Danii przy wyniku 28:25.

Fredericia Håndboldklub 28:25 (13:11) ORLEN Wisła Płock

Fredericia Håndboldklub: Frandsen, Fries – Andersson 9, Andersen 6, Taboada 6, Martinusen 3, Kjeldgaard 2, Balstad 1, Pevnov 1, Bisgaard, Olafsson.

ORLEN Wisła Płock: Hallgrimsson, Alilović – Daszek 4, Piroch 1, Sroczyk, Serdio 1, Susnja, Zarabec 5, Fazekas 5, Terzić, Dawydzik, Mihić 3, Szita 4, Cokan 2.

Źródło: SPR Wisła Płock