Istny ‘horror’ w płockiej Orlen Arenie. Niebiesko-biało-niebiescy przegrali tylko jednym punktem

W czwartkowy wieczór (26 września) w płockiej hali ORLEN Wisła Płock rozgrywała mecz 3. kolejki w Lidze Mistrzów, w którym podejmowała Mistrza Francji. Po bardzo zaciętej rywalizacji do samego końca ostatecznie lepsi okazali się goście, którzy wygrali 24:23.

I połowa

Spotkanie 3. kolejki od trafienia rozpoczął Elohim Prandi, a po błędzie Nafciarzy bramkę dla paryżan zdobywał także Luc Steins. Następnie na listę strzelców wpisali się Michał Daszek, Tomas Piroch oraz ponownie Michał Daszek, ustanawiając prowadzenie płocczan. Chwilę później z koła nie mylił się Kamil Syprzak, po czym z dystansu punktował Zoltan Szita. W kolejnej akcji obronę zanotował Viktor Hallgrimsson, dzięki czemu dystans do PSG zwiększył Miha Zarabec. Wkrótce po tym płockiego bramkarza pokonał Luc Steins.

W 10. minucie meczu szyki obronne gości ze skrzydła przełamał Lovro Mihić, a wskutek straty przyjezdnych z tej samej pozycji trafiał także Michał Daszek. Następnie na listę strzelców wpisał się Yahia Omar, po czym Dawid Dawydzik został odesłany na ławkę kar. Chwilę później skuteczną interwencję zanotował Viktor Hallgrimsson, natomiast bramkę zdobył Zoltan Szita. W kolejnej akcji punktował Elohim Prandi, a z linii 7. metra Andreasa Palickę pokonał Michał Daszek. Wkrótce po tym piłkę w płockiej bramce umieścił Kamil Syprzak, wykluczając przy tym z gry Mirsada Terzicia.

Na niecałe 10 minut przed końcem pierwszej połowy na ławkę kar odesłany został Wallem Peleka, a bramkę zdobywał Tomas Piroch. Chwilę później podyktowany rzut karny wykorzystał Kamil Syprzak, natomiast w szeregach Niebiesko-Biało-Niebieskich to samo uczynił Michał Daszek. Następnie trzykrotnie padł gol autorstwa Luca Steinsa, dzięki czemu paryżanie doprowadzili do wyrównania. W kolejnej akcji dla płocczan ze skrzydła punktował Michał Daszek, po czym z linii 7. metra trafiał Kamil Syprzak. W 28. minucie rywalizacji Andreasa Palickę pokonał Miha Zarabec, natomiast w szeregach PSG podyktowany rzut karny wykorzystał Ferran Sole. Wkrótce po tym atak płocczan zakończył się niepowodzeniem, a o czas poprosił trener Paris Saint-Germain HB – Raul Gonzalez. Po wznowieniu skuteczną interwencję zanotował Viktor Hallgrimsson, a o przerwę poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock Xavi Sabate. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

II połowa

Drugą część rywalizacji od skutecznej interwencji rozpoczął Viktor Hallgrimsson, dzięki czemu następnie na listę strzelców wpisał się Dawid Dawydzik. Chwilę później Islandczyk ponownie zamurował bramkę, a dystans do gości zwiększył Michał Daszek. W kolejnej akcji podyktowany rzut karny wykorzystał Kamil Syprzak, po czym o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu Andreasa Palickę pokonał Przemysław Krajewski, podwyższając w ten sposób prowadzenie gospodarzy do dwóch oczek.

Wkrótce po tym z linii 7. metra nie mylił się Ferran Sole, a wskutek nieudanej akcji Nafciarzy w szeregach paryżan punktował także Elohim Prandi, doprowadzając do remisu. W 43. minucie spotkania bramkę zdobywał Gergo Fazekas, po czym na ławkę kar odesłany został Leon Susnja, a na listę strzelców wpisał się Kami Syprzak. Następnie do niestrzeżonej bramki miejscowych trafiał Andreas Palicka, a o czas poprosił trener Paris Saint-Germain Handball – Raul Gonzalez. Po przerwie szyki obronne Wiślaków przełamał Ferran Sole, wykluczony z gry został Elohim Prandi, a dla płocczan gola zdobywał Gergo Fazekas.

Na niecałe 10 minut przed końcem pojedynku z koła nie mylił się Kamil Syprzak, na co szybko i skutecznie celnym rzutem do pustej bramki odpowiedział Leon Susnja. W kolejnej akcji Viktora Hallgrimssona pokonał Luc Steins, a wskutek obrony Andreasa Palicki to samo uczynił Mathieu Grebille. Chwilę później wykluczony z gry został Luka Karabatic, a na listę strzelców wpisał się Dawid Dawydzik. Następnie bramkę zdobywał Elohim Prandi, na co szybko i skutecznie odpowiedział Zoltan Szita. Wkrótce po tym karę dwóch minut otrzymał Lovro Mihić, a obronę dopisał Viktor Hallgrimsson. W 57. minucie meczu piłkę w pustej bramce gospodarzy umieścił Andreas Palicka, po czym siódemkę wybronił Jannick Green. W kolejnej akcji na ławkę kar odesłany został Kamil Syprzak, a dystans do gości zmniejszył Lovro Mihić. Chwilę później przyjezdni odnotowali stratę, a bramkę kontaktową zdobył Michał Daszek. Następnie o czas poprosił szkoleniowiec Paris Saint-Germain Handball – Raul Gonzalez. Po wznowieniu goście popełnili faul w ataku, a o przerwę poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Tuż przed końcem płocczanie wywalczyli rzut karny, który wybronił Andreas Palicka, przez co finalnie rywalizację 24:23 wygrali paryżanie.

ORLEN Wisła Płock 24:23 (13:13) Paris Saint-Germain Handball

ORLEN Wisła Płock: Hallgrimsson, Alilović – Daszek 8, Piroch 2, Janc, Sroczyk, Susnja 1, Zarabec 2, Fazekas 2, Krajewski 1, Terzić, Dawydzik 2, Mihić 2, Szita 3.

Paris Saint-Germain Handball: Palicka 2, Green – Syprzak 7, Steins 6, Prandi 5, Sole 3, Grebille 1, Omar, Tonnesen, Karabatić, Peleka, Baijens.

Źródło i fot: SPR Wisła Płock