Jan Spekter – to nazwa firmy, która wydzierżawiła część powierzchni po Levis’ie, aby szyć jeansy

Najpierw były szkolenia. Od tego czwartku nadszedł czas na szycie pierwszej partii spodni pod szyldem firmy ze Zgierza. 

Firma Jan Spekter, jak poinformowało Radio dla Ciebie, chce w pierwszym okresie zatrudniać ponad 50 byłych pracowników Levis’a.

O rekrutacji szwaczek i wydzierżawieniu część powierzchni wspominaliśmy w drugiej połowie lipca. 

Czytaj też: Jest pierwszy następca fabryki Levi’sa. Płocki ratusz prowadzi rozmowy z kolejnymi firmami

Na stronie firmy Jan Spekter czytamy: „Jan Spekter to polska, rodzinna  firma, która powstała z pasji  do krawiectwa, z tradycja sięgającą 1965 roku. Łączy 3 pokolenia, jej zalążek ma źródło w domowym zaciszu, kiedy to w 1965 roku babcia założyciela marki zainicjowała w rodzinie miłość do szycia. Produkowała chałupniczo, by po 7 latach rozpocząć swoją prace na krojowni  w ogromnej Państwowej fabryce garniturów „ZETA”, którą wykonywała następne 24 lata, aż do przejścia na emeryturę. Tradycję szycia kontynuowała jej córka, która w latach 1990-2005 pracowała jako szwaczka w prywatnej firmie wytwarzającej odzież renomowanych zachodnich marek.

Założyciel firmy Jan Spekter swoje życie zawodowe także połączył z krawiectwem. W latach 2009-2019 pracował jako handlowiec w firmie produkującej spodnie jeans i chino, gdzie oprócz sprzedaży zajmował się również organizacją produkcji.

W 2020 roku powstała marka Jan Spekter, łącząca rodzinne doświadczenia, zamiłowanie do krawiectwa i chęć ubierania Polaków w wysokiej jakości odzież wyprodukowaną w Polsce”.

Na początku kwietnia Levi Strauss & Co. poinformował, że produkcja w płockim zakładzie zostanie wygaszona do połowy czerwca 2024 r. W wydanym komunikacie firma przyznała, że decyzja o zamknięciu polskiego zakładu była rozważana od pewnego czasu. Ostatecznie została podjęta ze względu na coraz bardziej wymagającą sytuację na rynku pracy oraz nieustannie rosnące koszty produkcji. W zakładzie pracowało 650 osób.

Foto: Screen z Google Maps