Rywale Orlen Wisły Płock z kompletem punktów na koncie. Emocjonujący mecz w Orlen Arenie

W środę – 18 września – ORLEN Wisła Płock podejmowała przed własną publicznością Dinamo Bucuresti. W meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów lepsi okazali się podopieczni Davisa Camary, którzy wygrali z Wiślakami – 28:26, dzięki czemu wywieźli z Płocka komplet punktów.

I połowa

Wynik spotkania 2. kolejki Ligi Mistrzów celnym rzutem otworzył Frederik Ladegoged, po czym z linii 7. metra na listę strzelców wpisał się Przemysław Krajewski. Następnie padł gol autorstwa Haukura Thrastarsona, na którego szybko i skutecznie z koła odpowiedział Leon Susnja. Chwilę później szyki obronne Nafciarzy przełamał Haniel Langaro, a w wyniku nieudanej akcji gospodarzy punktował także Haukur Thrastarson. Wkrótce po tym Vladimira Cuparę pokonał Zoltan Szita, wykluczony z gry został Lovro Mihić, a podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystał Miklos Rosta. W 7. minucie rywalizacji na ławkę kar odesłany został Robert Militaru, a z linii 7. metra pomylił się Przemysław Krajewski. W kolejnej akcji skuteczną interwencję zanotował Mirko Alilović, jednakże następnie to samo uczynił bramkarz Dinamo Bucuresti. Chwilę później trafiał Frederik Ladefoged, na co golem z koła odpowiedział Dawid Dawydzik.

W 12. minucie Mirko Alilovicia pokonał Stanislav Kasparek, po czym na listę strzelców wpisał się Michał Daszek. Wkrótce po tym ze skrzydła punktował Andrii Akimienko, a wskutek nieudanej akcji płocczan bramkę dołożył także Haniel Langaro. Widząc, co się dzieje na boisku, o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu szyki obronne Bucuresti przełamał Michał Daszek, karę 2 minut otrzymał Frederik Ladefoged, a siódemkę wybronił Vladimir Cupara. Chwilę później dystans do miejscowych powiększyli kolejno Stanislav Kasparek oraz Branko Vujović. Następnie padł gol autorstwa Michała Daszka, na którego szybko i skutecznie z koła odpowiedział Miklos Rosta.

Kolejna akcja gospodarzy zakończyła się niepowodzeniem, jednakże skuteczną interwencję zanotował Viktor Hallgrimsson. Wkrótce po tym bramkę zdobywał Miha Zarabec, natomiast w szeregach przyjezdnych to samo uczynił Ali Zeinelabedin. W 29. minucie rywalizacji wykluczony z gry został Miklos Rosta, a na listę strzelców wpisał się Dawid Dawydzik. Następnie do niestrzeżonej bramki trafiał Leon Susnja, na co prośbą o czas zareagował trener Dinamo Bucuresti – Davis Camara. Po wznowieniu akcja rumuńskiej drużyny zakończyła się niepowodzeniem, przez co Nafciarze udali się do szatni ze stratą jednego gola – 11:12.

II połowa

Drugą połowę od wyrównania wyniku rozpoczął Zoltan Szita. Następnie karę 2 minut otrzymał Stanislav Kasparek, a z linii 7. metra mylił się Przemysław Krajewski. Chwilę później na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Haukur Thrastarson, paradę bramkarską odnotował Viktor Hallgrimsson, natomiast gola zdobył Michał Daszek. W kolejnej akcji ze skrzydła nie mylił się Alex Pascual, a wskutek nieudanego ataku Wiślaków trafieniem wtórował mu Frederik Ladefoged.

W 42. minucie meczu bramkę zdobywał Miha Zarabec, na co szybko i skutecznie odpowiedział Alex Pascual. Następnie z koła trafiał Dawid Dawydzik, po czym szyki obronne płocczan przełamywał Stanislav Kasparek. Wkrótce po tym ze skrzydła swoją szansę wykorzystał Michał Daszek, natomiast po stronie Dinamo drugi raz z rzędu punktował Stanislav Kasparek. Chwilę później dystans do gospodarzy powiększył Andre Gomes, a o przerwę poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu Vladimira Cuparę pokonał Zoltan Szita, a w szeregach gości nie mylił się Andre Gomes.

Na niecałe 10 minut przed końcem padł gol autorstwa Lovro Mihicia, na którego szybko i skutecznie odpowiedział Ali Zeinelabedin. Następnie szyki obronne Dinamo przełamał Mitja Janc, a wskutek nieudanej akcji przyjezdnych w szeregach Niebiesko-Biało-Niebieskich punktował drugi raz z rzędu. Wkrótce po tym Viktora Hallgrimssona pokonał Ali Zeinelabedin, natomiast podyktowany rzut karny wybronił Vladimir Cupara. Chwilę później karę 2 minut otrzymał Tomas Piroch, a na listę strzelców wpisał się Haniel Langaro. W kolejnej akcji Wiślacy zgubili piłkę, co skrzętnie wykorzystał Darko Djukić, umieszczając ją w niestrzeżonej bramce miejscowych. Widząc, co się dzieje na boisku, o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu z linii 7. metra nie mylił się Michał Daszek, natomiast w szeregach gości punktował Stanislav Kasparek. Następnie Vladimira Cuparę pokonał Gergo Fazekas, a wskutek nieudanej akcji przyjezdnych uczynił to samo drugi raz. Chwilę później na listę strzelców wpisali się Lovro Mihić, Yoav Lumbroso oraz Zoltan Szita. Tuż przed końcem pojedynku o czas poprosił szkoleniowiec Dinamo Bucuresti – Davis Camara. Po wznowieniu trafienia dołożyli jeszcze Alex Pascual oraz Michał Daszek, a spotkanie skończyło się wynikiem 26:28 z korzyścią dla gości.

ORLEN Wisła Płock 26:28 (11:12) Dinamo Bucuresti

ORLEN Wisła Płock: Alilović, Hallgrimsson – Daszek 7, Piroch, Janc 2, Susnja 2, Zarabec 2, Fazekas 2, Krajewski 1, Terzić, Dawydzik 4, Mihić 2, Szita 4.

Dinamo Bucuresti: Cupara – Kasparek 5, Thrastarson 4, Pascual 3, Zeinelabedin 3, Ladefoged 3, Langaro 3, Gomes 2, Akimenko 1, Vujovic 1, Djukic 1, Rosta 1, Lumbroso 1, Militaru.

Źródło i fot: SPR Wisła Płock